Lagardová: Aj keď sa druhá vlna pandémie spomaľuje, ekonomika stále trpí

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Frankfurt nad Mohanom 2. decembra (TASR) – Napriek tomu, že sa druhá vlna pandémie ochorenia COVID-19, ktorá v októbri a novembri zasiahla celú Európu, už začína spomaľovať, vlády sa musia pripraviť na jej ekonomické dôsledky. Uviedla to v utorok (1. 12.) prezidentka Európskej centrálnej banky (ECB) Christine Lagardová.

Pripomenula, že obnovenie čiastočných blokád na zastavenie šírenia nového koronavírusu opäť zasiahlo ekonomiky v Európe. „Druhá vlna pandémie ešte prebieha,“ vyhlásila Lagardová, aj keď zároveň dodala, že nárast nových infikovaných v Európe sa začína spomaľovať a zmierňujú sa aj obmedzenia na zabránenie šíreniu vírusu, stále však ovplyvňujú ekonomiku.

„Všetky najnovšie vývojové trendy, ktoré vidíme, ukazujú, že ekonomika stále trpí,“ povedala a poukázala pritom na výsledky prieskumu PMI (index nákupných manažérov) v eurozóne.

A hoci pozitívne správy o vývoji vakcín vyvolávajú nádej a ukazujú svetlo na konci tunela, „zatiaľ sme túto krízu neprekonali“, skonštatovala.

Pretože mnohé firmy boli nútené dočasne zatvoriť svoje prevádzky a cestovanie je opäť zastavené, je potrebné zabezpečiť, aby „fiškálna politika bola efektívnejšia a naďalej stimulovala dopyt“, povedala Lagardová.

Dodala, že ECB je pripravená prijať potrebné opatrenia. Banka už počas prvej vlny pandémie podporila ekonomiku a je pripravená pomôcť jej aj počas druhej vlny, ktorá práve prebieha.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *