Lipšic zrušil obvinenie R. Fica pre výroky o M. Mazurekovi

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 9. apríla (TASR) – Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic zrušil uznesenie o obvinení predsedu Smeru-SD Roberta Fica za výroky o odsúdení poslanca Milana Mazureka (nezaradený) pre jeho vyjadrenia o Rómoch. TASR to potvrdil hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan. Upozornil na to Denník N.

„Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic toto obvinenie z úradnej moci ako nezákonné zrušil (…) s tým, že v danej veci vykonal úkon podriadeného dozorového prokurátora v zmysle zákona o prokuratúre,“ spresnil Skladan.

Doplnil, že k obvineniu Fica došlo na rovnakom skutkovom základe ako v decembri 2019, a to uznesením vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry. Aj predchádzajúci špeciálny prokurátor obvinenie zrušil.

Mazurek čelil obžalobe pre jeho hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika, ktoré majú rasistický charakter, odvysielané v októbri 2016 v rádiu. Na základe právoplatného rozsudku Najvyššieho súdu SR vtedy prišiel aj o poslanecký mandát. Fico na jeho odsúdenie za hanobenie národa, rasy a presvedčenia následne vo videu na sociálnej sieti reagoval s tým, že povedal to, čo si myslí takmer celý národ.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Lipšic zrušil obvinenie R. Fica pre výroky o M. Mazurekovi

 • 9. apríla 2021 at 20:54
  Permalink

  A to máme teraz tohto bezúhonného vraha začať oslavovať ako strážcu demokracie? Vivat tupé americké ovečky!
  Novinár si zaslúži cenu Jozepha Gobelsa.
  Kam až dospel tento tupý národ ?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *