Ľuboš Blaha: Ak som konšpirátor, potom rovnako konšpiruje aj SaS a protismerácky novinár Daniš

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ľuboš Blaha na sociálnej sieti vysvetľuje, že ak pre niektoré médiá je konšpirátor, tak rovnakí košpirátori v “kauze Lučanský” sú Juraj Droba a novinár Dag Daniš, ktorí si v danom prípade iba kladú nezodpovedané otázky.


Status Ľuboša Blahu:

Vyčítajú nám, že vraj sme konšpirátori, pretože súcitíme s rodinou Milana Lučanského. A vraj sa nesmieme pýtať na to, ako zomrel.

 1. Máme veselo prijať absurdnú verziu o tom, že si najskôr sám vrazil oko do nosnej dutiny a potom sa obesil ležiac na posteli bez toho, aby na krku zanechal čo i len stopu. A len kvôli tomu sa vracal z Chorvátska, aby si takto sám mohol ubližovať v Prešove na samotke.
 2. Nemá nás zaujímať, že vláda priznáva, že politické čistky organizuje sám Matovič, ani to, že ministri klamú, zahladzujú stopy a vysmievajú sa rodine.
 3. Máme mávnuť rukou nad tým, že prokurátori využívajú väzbu ako stredoveké mučenie a vyhrážajú sa svedkom, že budú „srať krv“.
 4. Toto všetko máme nechať tak a tváriť sa, že takto je to fajn, veď okrem Slovenska sa takéto veci dejú aj v iných krajinách, napríklad v Sudáne či Afganistane.
 5. Fajn, pripúšťam, že voči Matovičovej vláde prechovávam negatívnu emóciu. Myslím si, že sú to mafiáni a myslím si, že mnohí z nich by nemali problém ani zavraždiť človeka. Okej, nie som nezaujatý.
 6. Tak teda nechajme prehovoriť niekoho politicky menej zaujatého. Napríklad župana Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu, ktorý už roky patrí medzi lídrov vládnej strany SaS.
 7. Župan Droba položil 10 logických otázok ohľadom Lučanského a všetky si zaslúžia odpovede: Prečo bol vôbec vo väzbe, keď ide o obvinenie z činov, ktoré sa odohrali pred rokmi? Prečo za celý čas počas jeho väzby nerobil prokurátor žiadne úkony?
 8. Prečo nie sú zverejnené kamerové záznamy spred cely, ani súpis osôb, ktoré s Lučanským prišli do kontaktu? Prečo bol Lučanský odprataný až do Prešova a prečo nemal prístup k advokátovi? A tak ďalej.
 9. Droba kladie tie isté otázky, za ktoré nás liberálne médiá obviňujú z politikárčenia a konšpirácií. Tie isté slávne médiá, ktoré už dva dni po vražde novinára vytvárali sprisahanecké teórie o tom, že Ján Kuciak bol obeťou talianskej Ndranghety, ktorá ovláda polku strednej Európy. Už tomu chýbali len veľjaštery a Putin.
 10. Tak čo, milé médiá. Aj Juraj Droba je konšpirátor? Aj vládna strana SaS je protivládna?
 11. Alebo si pozrime, čo píše Dag Daniš, konzervatívny novinár, ktorý ešte nedávno písal pre provládne Aktuality.Sk. A do Smeru reže už roky ako motorová píla. A viete, čo píše o kauze Lučanský?
 12. Dag Daniš píše, že režim kolúznej väzby je extrémne tvrdý a mal by byť úplne najkrajnejším prostriedkom. Návrh prokurátora, aby bol Lučanský izolovaný v Prešove považuje Daniš za tvrdší prístup, než OČTK aplikovali na Kočnera. To bol Lučanský za vymyslený úplatok väčší „nepriateľ štátu“ ako údajný vrah Kuciaka?
 13. Daniš krúti hlavou nad tým, prečo OČTK zamietli telefonát s manželkou. Pýta sa, prečo robí NAKA „mediálne pokrývané razie ako v nejakej zaprdenej banánovej republike“. A vraj to tu pripomína „policajný štát, kde sa ide doslova cez mŕtvoly“. Daniš pochybuje aj nad nezávislosťou sudcov.
 14. Ja len dopĺňam, že v prípadoch politických čistiek, vrátane Milana Lučanského, rozhoduje sudkyňa Pamela Záleská, ktorá mala podľa indexu hodnotenia sudcov za hodnotené roky 2015 a 2017 jedno z najhorších skóre.
 15. Ale zato pani magisterku Záleskú v rozhovore pre Denník N pochválila Monika Tódová ako „progresívnu sudkyňu“ a v životopise sa Záleská pýši účasťou na vzdelávacom kurze na budapeštianskej pobočke americkej právnej akadémie ILEA, ktorá sa otvorene vystatuje, že presadzuje americké záujmy a spolupracuje s FBI. Gratulujeme.
 16. A aby toho nebolo dosť, tak prípad Lučanského dozoroval prokurátor Peter Kysel, o ktorom sa písalo, že sa kvôli jeho lajdáckosti kedysi dostal z väzby jeden z mafiánskych bossov zo skupiny sýkorovcov. Ale hlavne, že bývalého policaného prezidenta Lučanského bolo treba kruto zavrieť na samotku a nedovoliť mu ani to, aby si pozrel obrázok od dcérky.
 17. Mimochodom, pán Kysel aktuálne kandiduje na funkciu špeciálneho prokurátora a už si aj robí politickú kampaň fešným profilovým rozhovorom pre Denník N. Žeby sa chcel zapáčiť poslancom koalície, a tak voči „nominantovi Smeru“ Lučanskému zvolil ten najsurovejší prístup, aký mohol? Čo by človek neurobil pre funkciu, že?
 18. Takíto ľudia dnes rozhodujú o charaktere štátu? Toto sú tí favoriti Denníka N? Títo dnes pripravujú rodiny o otcov na základe klebiet zločincov? Týchto dnes kryje Matovič a jeho mafia?
 19. Ľudia sa pýtajú a budú sa pýtať. A nie je to o konšpiráciách ani o zaujatosti. Pýtajú sa aj politici SaS. Pýtajú sa aj pravicoví novinári, ktorí ešte nestratili zvyšky súdnosti. Pýta sa každý, kto má zdravý rozum. Lebo na smrti Lučanského smrdí úplne všetko.
 20. Už dávno mala byť vyvodená zodpovednosť. U všetkých, kto sa na smrti Lučanského podpísali. Prinajmenšom za tú neuveriteľnú neľudskosť, ktorá sprevádza celý tento prípad. Takto surovo sa štát jednoducho nemôže správať k hrdinovi, ktorý poslal za mreže vraždiace monštrá. Jednoducho – nemôže.

Smrť Milana Lučanského musí zatriasť Slovenskom. Ľudia to tak nenechajú. Nechceme tu 50.roky a jedno, ako sa Urválkovia volajú dnes. Pre začiatok musia odísť s hanbou z verejného života. A ako prvá nech sa berie kade ľahšie – ministerka Kolíková.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *