Ľuboš Blaha je späť: Milí priatelia v Rusku, dovoľte, aby sme ospravedlnili za Igora Matoviča

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Podpredseda SMER-SD Ľuboš Blaha po pauze, ktorú venoval najmä rodine sa vrátil na sociálnu sieť a zhodnotil udalosti tohto týždňa.

Ľuboš Blaha: „Som späť, priatelia!“

1. Na týždeň som sa kompletne odstrihol od politiky, len rodinka a knihy – občas treba prečistiť hlavu. Dnes večer som si znova otvoril počítač, nech zistím, o čom som prišiel… a cítim sa ako na inej planéte.

2. Keď som odchádzal na dovolenku, tak som zachytil vyjadrenie poslanca Krajniaka, že už sa nikdy nevráti na miesto ministra. Dával niečo o tom, že preňho odstúpenie nebola len „výdierka“ na rozdiel od všetkých tých ostatných úbožiakov. A tak.

3. Vrátim sa z dovolenky a ajhľa – Krajniak zasa minister práce. Pretieram oči, že nie, toto by určite nedal, veď by sa od hanby musel pod zem prepadnúť. A nie – fakt je to on. Križiak. Posledný. Veď hej, poslední sú zase prví. Také biblické.

4. Keď som pred týždňom vypínal politiku, Matovič bol minister financií. Chápete – čísla, rozpočty, deficity. A odrazu pozerám, že on si tu lieta po Moskve a Budapešti a rieši premiérske témy. Vakcíny, diplomaciu a Sputniky. A zvyšní koaliční partneri veselo predstierajú, že sa zmenil premiér. Aké milé.

5. Akože-premiér Heger svojmu pánovi Matovičovi na pokyn podpisuje výletíky špeciálom, Korčok vyplakáva na tlačovkách, že si musí s loptošom pohovoriť – a tuná Igor na nich všetkých dlabe a ďalej strápňuje Slovensko po celom svete a natáča tretie pokračovanie Borata. Naživo.

6. Milí priatelia v Rusku, dovoľte, aby sme sa ospravedlnili za Igora Matoviča. Mysleli ste si, že rokujete s predsedom vlády a dnes už viete, že ste mali dočinenia s miestnym klaunom. Izvinite.

7. Len si predstavte, ako musíme vyzerať pred svetom. Predseda vlády dojedná biznis s Ruskom a medzitým ho zosadia z pozície, nejakí slovenskí úradníčkovia s ním vypečú ako s malým chlapcom a on teraz ako splašený minister financií behá s prosíkom do Maďarska. Celé zle.

8. On si fakt myslel, že kúpiť Sputnik od Rusov je len tak? Že mu to Američania dovolia? A že mu to ŠÚKL schváli? Baťovej ŠÚKL? Ja len, že to sú tí, čo nemajú na výskum vakcín ani labáky, ale dopredu vedia, že Sputnik je zlý. A dopredu vedia aj to, že AstraZeneca je dobrá.

9. Ja len, že na ruský Sputnik nikto nikde nezomrel, kým na západnú AstraZenecu mohlo zomrieť v Európe niekoľko desiatok ľudí, polka štátov očkovanie pozastavila a už dokonca aj slávna európska EMA po týždňoch zapierania pripustila, že Astra spôsobuje krvné zrazeniny…

10. Ale náš ŠÚKL vie všetko najlepšie aj bez labákov – ihly zo západu YES, ihly z východu NO. Mr. & Mrs. Baťo. Ako z amerických manuálov.

11. Rozmýšľam, ako môže byť Matovič taký naivný, že sa nechal chytiť do takejto americkej pasce. To je tak, keď nevidíš ani pólkrok dopredu a chceš robiť premiéra. A ešte aj spasiteľa.

12. Robert Fico má úplnú pravdu – Igor Matovič je politická mŕtvola. A Heger nie je ani tá mŕtvola. Aby ste mohli politicky zomrieť, museli by ste najskôr existovať. A to sa Hegerovi ešte nepodarilo…

13. Najsmutnejšie je, že keby malo Slovensko skutočného lídra, Sputnikom by sme ľudí už dávno očkovali… Toto naozaj nevyrieši nič iné ako referendum.

14. S veľkým znepokojením sledujem aj dianie na Ukrajine. Západné médiá to dávajú takto: mierumilovné americké batalióny sa presúvajú cez celú planétu k ruským hraniciam, aby sa tam hrali futbal s miestnymi šarvancami, kým zločinecká ruská armáda si dovolila presúvať sa na vlastnom ruskom území. Ach, to hnusné Rusko!

15. Realita je taká, že Amerika sa zbláznila. Ona si chce fakt lajznúť vojnu na dvoch frontoch. S Rusmi aj Číňanmi. Na jedných kydajú, že majú prezidenta „killera“. Druhých obviňujú z „genocídy“. Ako nejakí vagabundi na dedinskej diskotéke, čo chcú nasilu vyvolať bitku.

16. Sankcie voči obom hrdým národom prijímajú skoro už na hodinovej báze. A Rusku, Číne aj celému svetu sú stále viac na smiech. Profesor Oskar Krejčí to vyjadril najlepšie – toto už nie je racionálna geopolitika, toto je zo strany USA „ideologická zadubenosť“.

17. Ja k tomu len toľko: slovenský národ nikdy nepodporí agresiu voči Rusku. NATO sa môže aj rozkrájať, ale nepoznám Slováka, ktorý by sa pridal na stranu banderovcov proti bratskému ruskému národu.

18. NATO proti Rusom zverbuje tak akurát bratislavskú kaviareň, ale jediný boj, ktorý sú slniečka schopné zvádzať, je boj o viac šľahačky do svojho lattečka v Starbuckse… S tým toho moc nevybojuješ, Joe. Skutočné Slovensko stojí na strane Ruska, na strane mieru.

19. Milí priatelia, ďakujem za všetky vaše správy, už ste mi mnohí písali, že či som v poriadku. Áno, som späť. Oddýchnutý. A teším sa na vás.

20. Pozdravujem vás opäť zo Slavína. Ja viem, zákaz vychádzania. Ale Slavín je miesto, kde načerpávam energiu. A kde sa cítim doma. Tu je moje srdce. Krásny piatkový večer

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Ľuboš Blaha je späť: Milí priatelia v Rusku, dovoľte, aby sme ospravedlnili za Igora Matoviča

 • 10. apríla 2021 at 7:52
  Permalink

  Nebuďte skromný, že desiatok. Len ja z môjho okolia poznám dva prípady. Po druhej dávke Astra Zeneka porážka. Vedenie ŠUKL – štátny ústav kultivovanej likvidácie. Dnes už nepotrebujú plynové pece.
  S agresiou NATO proti Rusku nesúhlasíme ako hovoríte. Oni, si myslia, že celé Slovensko je tak zadubené ako Bratislavskí kaviarenskí povaľači. Naši otcovia bojovali s bratmi Rusmi za našu slobodu. Ak nastane vhodná príležitosť vieme kde sa zaradiť. Veď už čo, či zomrieme v tejto biologickej vojne, alebo guľkou imperialistických zločincov.

  https://zlatyfond.sme.sk/dielo/83/Chalupka_Mor-ho/1

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *