Ľuboš Blaha k udalostiam v USA: Kim sa v KĽDR ide umlátiť smiechom, keď pozerá CNN

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ľuboš Blaha (SMER-SD) zhodnil a porovnal situáciu, ktorá sa včera udiala v USA a porovnal ju so Slovenskom.

Facebook Ľuboš Blaha:

Prezidentka Zuzana Čaputová doteraz nebola schopná odsúdiť, že sa samotky využívajú ako mučiaci nástroj a že policajný hrdina Milan Lučanský bol na Slovensku dohnaný k smrti – ale prakticky okamžite odsúdila útok protestujúcich na americký Kongres. Také má priority ich – pardon – naša prezidentka.

 1. Od slovenskej prezidentky by som viac ocenil, keby sa starala o životy ľudí na Slovensku, nie v Amerike. Čo tak radšej odsúdiť, čo sa deje v slovenských väzbách a nie v americkom Kapitole, pani prezidentka?
 2. Čo sa týka USA, mňa by len zaujímalo, kedy minister Korčok pošle protestujúcim vo Washingtone 750 tisíc eur – naposledy, keď sa strhli protesty v Bielorusku, tak ich tam okamžite posielal. Ako to, že liberálne médiá netlieskajú tomuto krásnemu ľudovému vzplanutiu? Tejto nádhernej „americkej jari“?
 3. Pravda je, že Amerika je rozčesnutá ako v polovici 19.storočia. Polka USA sa cíti podvedená, vylúčená a ponížená. A liberálne médiá sa týmto ľuďom ďalej vysmievajú. Vlastne – tak ako na Slovensku a všade na Západe.
 4. Je len otázkou času, kedy sa podobné udalosti odohrajú aj v Európe – kým bude pokračovať liberálna arogancia, kým budú elity osočovať ľudí ako „dezolátov“ a „múdrosráčov“, kým bude rásť neistota, nerovnosť a nespravodlivosť, tak bude rásť aj odpor.
 5. Veľká otázka je, „kdepak soudruzi z juesej udělali chybu“? Po celom svete robia majdany a nakoniec sa im vzbúri vlastný národ. Tá irónia. Ja len, že toto má byť ten veľký vzor? Toto je tá slávna americká „demokracia“? Kim sa v KĽDR ide umlátiť smiechom, keď pozerá CNN.
 6. Americká oligarchia je v existenčnej kríze a bude to len horšie. A liberálni novinári doteraz nepochopili, že to nie je o osobe Trumpa, ale o hlbokej nedôvere v celý americký neoliberálny, milionársky a militaristický systém.
 7. Táto nedôvera sa šíri všade. Aj na Slovensku. Ľudia vidia, že na čele štátu sú mafiáni a papaláši ako Matovič, Kollár či Remišová. Jeden mafián necháva vyhadzovať sestričky z roboty, lebo mu nedonesú čajík.
 8. Iný papaláš kope do rodiny zosnulého hrdinu a zakazuje, aby bola vyvesená čo i len čierna vlajka. Ministerka spravodlivosti nevie vyvodiť zodpovednosť ani za to, že jej vo väzbe zomrel bývalý policajný prezident.
 9. Krajinu poslali na pokraj medicínskej katastrofy, Slovensko je na druhom mieste na svete v relatívnom počte úmrtí na Covid a oni nič – ďalej nadávajú na ľudí a vadia sa medzi sebou. To aj v USA, kde strieľajú do ľudí v Kongrese, majú viac politickej kultúry.
 10. A ako bonus tu máme šialeného premiéra, ktorý si nechá odsúhlasiť zákaz pohybu z okresu do okresu práve na taký deň, aby ešte sám stihol odbehnúť na dovolenku. A potom ľuďom nadáva do „dezolátov“, keď mu to vyčítajú.
 11. To, čo sa stalo vo Washingtone, sa môže pokojne stať aj v Bratislave. Nie preto, že by sme tu mali nejakého Trumpa, ale preto, lebo v ľuďoch rastie hnev. Kvôli takým ako Matovič nemôžu veriť v mafiánsky systém, v spolitizovanú justíciu, v sociálnu spravodlivosť – neveria už v nič.
 12. Celý neoliberálny model sa ocitá v historickej kríze a dorazí to aj sem. Z Washingtonu zvoní umieračik. Zbohatlíci a mafiáni by mali byť na pozore. Byť Matovičom, už by som z tej svojej nory, do ktorej sa išiel skryť počas sviatkov, radšej ani nevyliezal.

A pani Čaputová, začnite sa už konečne starať o Slovensko, nie o USA. Ďakujeme.

Krásny deň, priatelia! :-)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Ľuboš Blaha k udalostiam v USA: Kim sa v KĽDR ide umlátiť smiechom, keď pozerá CNN

 • 7. januára 2021 at 16:41
  Permalink

  Dôveryhodnosť USA je navždy otrasená.
  Ak teraz začnú kritizovať čo aj najodpornejší despotický režim, mali by si najprv zahryznúť do jazyka.
  Mali by už konečne zavrieť huby.

  Predstavme si, že by zastrelili 4 ľudí v budove Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie. To by bolo zavýjania, spochybňovania , návrhov na embargá a bojkoty – od tých najodpornejších opíc.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *