Ľuboš Blaha: Kolíkova je symbolom mučenia

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Poslanec Ľuboš Blaha (SMER-SD) sa k tlačovke ministerky spravodlivosti Kolíkovej na svojej faceboovej stránke rozpísal a nenechal na nej jednu nitku suchú. Podľa podpredsedu SMERu, okrem iného, by mala okamžite odstúpit!

Facebook Ľuboš Blaha:

Prepáčte, ale nerozumiem. Naozaj nerozumiem, čo to tam dnes na tlačovke mlela tá zbrklá a splašená osôbka, ktorá vedie rezort spravodlivosti. Nič horšie som od roku 1993 v slovenskej politike nevidel. To, čo predviedla, je absolútny politický suterén.

 1. Pamätáte – keď sa stala havária lietadla, tak minister obrany okamžite odstúpil. Nie preto, že by zakrúcal skrutky v lietadle, ktoré padlo, ale preto, lebo mal česť. A politickú zodpovednosť. No ministerka Kolíková sa drží svojej stoličky ako keby ju k nej prilepili kanagónom. Nulová politická kultúra. Nulová.
 2. A ona si dôjde na tlačovku ako Panna Orelánska, nervózne melie a melie a… nedá sa ju počúvať. Šéfa väzníc odvolala, aby „neboli žiadne pochybnosti“, ale sama neodstúpi, lebo čo? Pri nej akože pochybnosti nie sú? Ona akože politickú zodpovednosť nenesie? Zvalí vinu na bezbranného úradníka a vybavené?
 3. Kolíková je predĺžená ruka Kisku na rezorte spravodlivosti a my sa ideme tváriť, že o nej nie sú pochybnosti? Je to nominantka Remišovej, čo škrtala tvár Milanovi Lučenskému – a to ona má byť tým nestranným garantom nezávislého vyšetrovania? Ona si z ľudí robí srandu?
 4. Hovorí o prvej politickej obeti od 50.rokov. Hovorí o rodine, ktorej zobrali otca. Hovorí o hrdinovi, čo dal do basy Černáka a Kočnera. Hovorí o tragicky zosnulom človeku! A ona to robí v modrej vetrovke? Ako nejaký futbalový fanúšik z Paríža? Bez slova vďaky generálovi? Bez akejkoľvek piety? Že ju hanba nefackuje.
 5. Jediné, čo vlastne ministerka Kolíková povedala, je, že špeciálna komisia, ktorú vytvorila, nemá žiadne právomoci. A nemôže nič vyšetrovať. A vlastne členom komisie nič podstatné ukázať nemôže.
 6. Sama si do komisie nanominovala obľúbených novinárov z provládnych Aktualít a nejaké kamošky a kamošov. Okrem troch opozičných poslancov sú to tam samí jej ľudia. Toto je výsmech ľuďom. Šokované Slovensko kladie legitímne otázky a ona to chce takto lacno odbiť.
 7. My sa samozrejme budeme snažiť získať maximum informácií aj prostredníctvom špeciálnej komisie, ale prepáčte – ak toto má byť spravodlivosť pre Milana Lučanského, tak na to zabudnite. Musíme využiť všetky príležitosti, ale povedzme si na rovinu – tu sa v priamom prenose zametajú stopy pod koberec.
 8. Najviac mrazilo z toho, ako Kolíková kopala do Milana Lučanského a jeho rodiny. V jednej vete povedala, že sa k prípadu z úcty k rodine nebude vyjadrovať a vraj to nechce na rozdiel od iných politizovať – a potom vyblafne, že Milan Lučanský si vyhodnotil dôkaznú situáciu a nechcel prísť o majetok, a preto spáchal samovraždu. Hyenizmus. Čistý hyenizmus.
 9. Kolíková na rozdiel od Lučanského v živote žiadneho mafiána za mreže nedostala. Robila podržtašku Žitňanskej počas vlády Roberta Fica, do ktorého odrazu tak veľmi rada kope. Predtým zneužívala svoje asistentky na ministerstve, aby jej kočíkovali dieťa. A kandidovala za stranu Andreja Kisku, o ktorého mafiánskych prepojeniach sa už píšu aj knihy.
 10. A táto politická katastrofa ide súdiť Milana Lučanského? A znevažovať jeho pamiatku? Sypať soľ do rán ubolenej rodine? Toto si zaslúžia? Aby tam terminátor v sukni mlel nepodložené nezmysly? Prepáčte, ale toto je cez všetky čiary!
 11. Milá pani Kolíková, či sa vám to páči, alebo nie – Milan Lučanský nebol za nič odsúdený. Bol nevinný človek. Obvinila ho vaša spolitizovaná prokuratúra. Nič iné. Tak láskavo ctite prezumpciu neviny a nekopte do mŕtveho človeka. Z pozície ministerky spravodlivosti je to neslýchané.
 12. Celé Slovensko vidí, že Milan Lučanský bol umučený samoväzbou, ktorú si nezaslúžil. Kvôli systému, na čele ktorého stojíte vy. Kvôli vašim politickým čistkám. Kvôli vašej chorobnej posadnutosti väzbami a samotkami, ktorými trýznite nevinných ľudí.
 13. A namiesto toho, aby ste odstúpili ako prejav vyššej politickej kultúry, kopete do hrdinu, ktorý pre Slovensko urobil miliónkrát viac ako vy.
 14. Dnes ste sa tam mohli rozplakať, prosiť rodinu o odpustenie a s pokorou odísť zo svojho postu. Jedného dňa by vám možno Slovensko odpustilo. Vy ste ale premeškala príležitosť a od dnešného dňa sa stávate symbolom nespravodlivosti na Slovensku. Symbolom mučenia. Symbolom politickej zbabelosti.
 15. To, že nemáte česť, pani ministerka, to vidíme všetci v priamom prenose. Ale že nemáte ani úctu k zosnulému, to je morálne dno.

Po tejto tlačovke by som sa na Kolíkovej mieste pohyboval po Slovensku už iba kanálom – odstúpte, kým je čas, vážená pani, odstúpte!

#allformilan #kolikovadole

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Ľuboš Blaha: Kolíkova je symbolom mučenia

 • 5. januára 2021 at 9:49
  Permalink

  Bager je bager, bager nemá cit, je to technika; a bude bagrovať až kým ju ČLOVEK neznefunkční.
  Odporná žena, viem si ju predstaviť v úlohe dozorkyne v koncentráku.
  Treba riešiť T.Gašpara a ostatných, kým ich nezničia. Status syna naháńa zimomriavky.
  SOS!!!

  Reply
 • 26. apríla 2021 at 10:32
  Permalink

  Thank you for your dignified accessment! The family is grateful for your keen insight. Justice is not and will never be served with the present gaggle of noisy geese.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *