Ľuboš Blaha: Lipšic robil advokáta Matovičovi, Kiskovi a Pente. Vláde odkazuje choďte si niekedy vypočuť ľudí, ktorým ste zničili život

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Podpredseda SMER-SD Ľuboš Blaha v statuse na sociálnej sieti zhodnotil stav, v ktorom sa nachádza Slovensko. Poukazuje aj na hlavné mesto Bratislava, ktoré je na tom zo všetkých miest najlepšie, avšak aj tam Blaha videl množstvo skrachovaných prevádzok.

Ľuboš Blaha nezabudol ani na včerajšiu voľbu špeciálneho prokurátora, v ktorej bol za špeciálneho prokurátora zvolený Daniel Lipšic, ktorý ako je známe ako advokát zastupoval politikov Matoviča, Kisku, ale aj finančnú skupinu Penta.

Nakoniec sa Blaha venuje spusteniu petičnej akcie, za vypísanie referenda, ktoré podľa neho je pravdepodobne jedinou záchranou pre Slovensko.

Facebook Ľuboš Blaha:

Tu by dnes stálo stotisíc ľudí. Na námestí v Bratislave. Odborári by protestovali proti tomu, že Matovičova vláda likviduje tripartitu. Ľudia by protestovali proti Lipšicovi. Slováci by tu stáli, aby bránili svoju slobodu pred Matovičom.

1. Ale nemôžu. Kvôli zákazu vychádzania. A vláda to zneužíva a nasilu pretláča neuveriteľne kontroverzné rozhodnutia, ktoré by za normálnych okolností viedli k plným námestiam. Oni asi uverili v to, že keď ľudia kvôli ich zákazom nemôžu ísť do ulíc, tak sú spokojní.

2. Uverili, že keď Matovič zbabelo chodí do televíznych diskusií bez oponentov, tak vlastne nemá kritikov. A keď penťácke médiá píšu, že všetko je vlastne viac-menej v pohode, tak to tak naozaj je. Masívnu kritiku na sociálnych sieťach odbavujú tým, že to sú všetko len konšpirátori a extrémisti a ešte chcú aj zriadiť policajné komandá, aby kritikov prenasledovali.

3. Správajú sa ako typická totalita – nepripúšťajú žiadnu negatívnu spätnú väzbu od občanov. Oni sa uzavreli vo vlastnej bubline a myslia si, akí sú milovaní národom. A pritom stačilo, že na milimeter povolili drakonické opatrenia a hneď mali 40 tisíc ľudí v uliciach. Ešte dnes ľudí, čo našli odvahu a išlo do ulíc, zastrašujú a predvolávajú na políciu.

4. Zľakli sa národa a odvtedy tu udržiavajú policajný štát a terorizujú obyvateľstvo. Vedia, že keď len na pár dní uvoľnia opatrenia, v uliciach budú státisíce. Keď zrušia núdzový stav, Matovič už bez ochranky nebude môcť ísť ani do najbližších potravín, lebo ho cestou ľudia zasypú hnilými vajcami. Ale kým majú zákaz vyhádzania, tak sú hrdinovia.

5. Za špeciálneho prokurátora si vymenovali Lipšica, ktorý by mal podľa svojich vlastných kritérií ešte stále sedieť v base za to, že zabil človeka – ale dnes bude namiesto toho viesť úrad špeciálnej prokuratúry, ktorý má nestranne naháňať gaunerov ako Matovič či Kiska. Alebo milionárov z Penty. A bude to mať na starosti Lišpic, ktorý robil advokáta Matovičovi, Kiskovi a Pente. Tlieskam!

6. Kto by neveril, že to bude robiť spravodlivo a nezávisle, že? Lipšica nenávidí väčšina národa – keby dnes nebol zákaz vychádzania, počuli by ste ten hukot v uliciach. Ale ono to príde – jedného dňa sa vám to všetko vráti aj s úrokmi. Nebudete tu večne.

7. Do slovenskej politiky ste vniesli princíp krvavej vendety, ktorého prvou obeťou bol Milan Lučanský. Vy veríte tomu, že keď vaša vláda skončí, spokojne sa rozídete do svojich obývačiek a spální? Choďte si niekedy vypočuť ľudí, ktorým ste zničili život a pochopíte, že ste prekročili všetky čiary. Toto vám tak ľahko neprejde.

8. Prechádzal som sa dnes Bratislavou a videl som všetky tie zavreté a skrachované prevádzky. Ľudí ste rozšliapli a nechali tak. Nadnárodným bankám a reťazcom ste napakovali vačky a malých slovenských živnostníkov ste surovo rozdupali – štát nijako nepomohol, ešte ste im aj zvýšili dane.

9. Zlikvidovali ste kultúru, zlikvidovali školstvo, zlikvidovali zdravotníctvo. A ešte ste mali potrebu aj zarezať tripartitu. V piatok večer ešte školy nevedeli, či sa budú môcť v pondelok otvoriť a premiér Matovič ani len nedošiel na vládu, ktorú sám vedie, len zboku zbabelo pindal. Takto dnes (ne)funguje štát. A ľudia toho už majú plné zuby. Do nekonečna ich v obývačkách neudržíte a vy to viete.

10. Máme dnes jedinú legálnu šancu, ako sa vzoprieť. Opakujem – legálnu. Referendum. A súhlasím, nebude to ľahké. Ale my robíme maximum, aby sme to zvládli. Nemôžeme vyraziť do ulíc a zbierať podpisy, pretože by nás Matovičova polícia okamžite zavrela do basy. Im je jedno, či porušujú zákony a ústavu – majú svojho Lipšica, ktorý im prikývne na všetko.

11. Musíme ísť na to inak. Spustili sme petičnú akciu a SMER-SD rozpošle obrovské množstvo petičných hárkov a preplatí ľuďom poštovné – aby mohli pridať svoj podpis a neriskovať pri tom pokutu či policajné výsluchy. Áno, ide o obrovské množstvo peňazí, ale na čo iné by sme ako politická strana mali dať svoje peniaze a štruktúry, ak nie na toto? Ľudia to chcú – je našou povinnosťou pomôcť, ako len vieme.

12. Rozumiem vašim obavám, priatelia, že na pošte môže dôjsť k podvodom, skartácii a likvidácii hárkov. Ale pozor – ak by sa o to niekto pokúsil, ide o trestný čin marenia referenda a v období núdzového stavu je trestná sadzba ž 6 rokov tvrdej basy. Žiadna poštárka za 700 eur mesačne nebude riskovať 6-ročnú basu a verte, že takéto niečo by sa roznieslo… Ale áno, treba byť opatrný. Arogancia vládnej moci nepozná hraníc.

13. Sledujem, že predstavitelia vládnych strán, najmä z Kiskovej Za ľudí, sa už ľuďom vysmievajú – že aj keby bolo referendum úspešné, že aj tak nebudú hlasovať za predčasné voľby. A vraj je im jedno, čo si väčšina Slovákov myslí, ich od válovov nikto nedostane, čo tam po ústave, čo tam po zákone.

14. Veď uvidíme – takých už v dejinách bolo, čo nechceli rešpektovať väčšinu národa a verte mi, nedopadli dobre. Zatiaľ ešte väčšinu ľudí udržali doma – no potom by to už bolo nemožné. Len poznamenávam. V dobrom.

15. Nebojte sa, priatelia, ideme do toho. Referendum je občianske a neprivlastňuje si ho žiadna politická strana. Ale za SMER-SD môžem sľúbiť, že robíme maximum, aby bolo úspešné. Plnou silou!

Je to jediná šanca, ako zastaviť Matoviča a celé toto šialenstvo. Jediná šanca, ako zastaviť rozklad sociálneho štátu, rozklad právneho štátu, likvidáciu slobody a ľudských práv – je to jediná šanca, ako zabrániť zániku Slovenska ako takého. Lebo o to ide Matovičovi a Lipšicovi v konečnom dôsledku.

Prosím o váš podpis. Za Slovensko, za slobodu, za spravodlivosť!#referendum2021#plnousilou

Tu si stiahnete petičný hárok: http://bit.ly/referendum2021

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Ľuboš Blaha: Lipšic robil advokáta Matovičovi, Kiskovi a Pente. Vláde odkazuje choďte si niekedy vypočuť ľudí, ktorým ste zničili život

  • 8. februára 2021 at 1:58
    Permalink

    ked vyde naraz 100=150 tisic ludi tak im zakaz vychadzania nepomoze,mimiochodom to nie je zakon ale je to protizakonne aspon pre zdravych ludi

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *