Ľuboš Blaha: Mám Covid a pravdepodobne som sa nakazil na parlamentnej schôdzi, kde Mikas povolil vstup pozitívnym poslancom

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ľuboš Blaha (SMER-SD) sa na sociálnej sieti priznal, že je Covid pozitívny pričom dedukuje, kde ho mohol dostať. Podľa jeho zistení je vysoko pravdepodobné, že sa nakazil počas mimoriadnej parlamentnej schôdze, kde Covid pozitívni poslanci mali vstup povolený. Tiež sa zamýšľa nad tým, že aj napriek tomu, že nosí rúško a ak by sa nenakazil v parlamente, spochybňuje, či rúška sú ozajstná ochrana pred nákazou.

Facebook Ľuboš Blaha:

Mám Covid. A tuším, kde som ho dostal. V parlamente. Kvôli Matovičovej mimoriadnej schôdzi, kde nahnal nakazených poslancov.

1. Prvé náznaky nachladnutia som ucítil na Silvestra. Myslel som, že je to len nádcha. Spätne ale zisťujem že podľa oficiálnych štúdií sa prvé príznaky po infikovaní týmto vírusom zvyknú objavovať po dvoch-troch dňoch.

2. A viete, čo bolo tri dni pred Silvestrom? Mimoriadna schôdza NR SR, na ktorej hlavný hygienik Ján Mikas šokujúco povolil vstup do parlamentu aj poslancom s Covidom.

3. Samozrejme, mohol som Covid dostať aj inde, lenže problém je, že som v tomto období prakticky nikde inde nebol. Spomínate – bol lockdown, Vianoce, sedeli sme doma, maximálne nákup.

4. Rúška som stále nosil, inak to dnes ani nejde. Okrem osudného dňa v parlamente som bol iba na pohrebe svojho otca, kde bolo dokopy 10 ľudí a všetci sú buď negatívni alebo chorobu prekonali a nie sú teda infekční. Overoval som.

5. Čo z toho vyplýva? Buď Covid dostanete hocikde na ulici aj cez rúško, čo odporuje všetkým odporúčaniam našej slávnej vlády, alebo som to jednoducho dostal v parlamente. Kvôli Matovičovi. Nikde inde som s nakazeným človekom nebol.

6. Spomínam si, že som vtedy išiel do parlamentu len na chvíľu práve preto, že som mal obavy – dobrovoľne ísť do zamorenej budovy sa nikomu nechce. Išiel som na otočku – urobiť tlačovku za Smer, v ktorej sme odsúdili prijímanie ústavného zákona o núdzovom stave aj s pomocou vládnych poslancov s Covidom.

7. Pripomínam, že Ján Mikas – celkom isto na pokyn Matoviča – uprostred enormného nárastu nakazených uvoľnil opatrenia pre poslancov. Účelovo. Deň predtým. A de facto umožnil šíriť nákazlivú ľudskú chorobu, čo je trestný čin.

8. Určite si spomeniete aj na ten famózny nápad našej slávnej vlády, keď poslancov a zamestnancov Národnej rady Matovičovi lumeni „chránili“ maliarskym igelitom nalepeným na zadné ľavice v pléne. Ako na maľovke v maštali. Takto na Slovensku bojujeme s pandémiou. A potom sa Matovič čuduje, aké sú dnes čísla nakazených.

9. Výsledok ich hromadnej parlamentnej nakazovačky z 28. decembra sa dostavil. Som dojatý, že som mohol byť účastný tohto mimoriadneho medicínskeho pokusu. Covid vo mne výska od radosti.

10. A som zvedavý, koľko vládnych poslancov sa ešte nakazilo, len teraz čušia ako voš pod chrastou. A koľko novinárov, čo tam v ten deň boli, je pozitívnych, ani o tom možno nevedia. Parlament bol v ten deň kompletne zamorený. A zodpovednosť nesie vláda.

11. No nič, teraz musím byť 10 dní v karanténe. Aj moja rodina. Cítim len drobné nachladnutie. Pred troma dňami som stratil čuch a kvôli tomu som šiel na PCR test. Včera došiel výsledok.

12. Povedzte, v ktorej inej krajine sám premiér organizuje parlamentné nakazovačky a naháňa Covid-pozitívnych poslancov na schôdze parlamentu?

13. To len pripomínam pre prípad, že zase bude Mr. Fňuk v najbližších dňoch plačkať na tlačovke, ako mu záleží na zdraví občanov. Je to falošné. Nikto tak neasistuje Covidu ako práve Matovič. Spolu s Mikasom.

14. Ale hlavne, že treba zavrieť cintoríny a znemožniť ľuďom ísť sa poslednýkrát rozlúčiť s Milanom Lučanským v piatok do Štrby. Lebo nakazení poslanci môžu chodiť zamorovať parlament, ale ľudia nemôžu prejaviť úctu hrdinovi. Celé zle.

15. Želám vám krásny sviatočný deň, priatelia a hlavne veľa zdravia.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Ľuboš Blaha: Mám Covid a pravdepodobne som sa nakazil na parlamentnej schôdzi, kde Mikas povolil vstup pozitívnym poslancom

 • 6. januára 2021 at 17:53
  Permalink

  Čo znamená pre slovenskú ľavicu Mgr. PhDr. Ľuboš Blaha, PhD. ?

  Reply
 • 6. januára 2021 at 18:40
  Permalink

  Táto vláda zničí Covid tak, že zničí slovenské zdravotníctvo.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *