Ľuboš Blaha: Ona vie, že pácha zradu na vlastnom národe. Vie, že šliape po demokracii. A vie, že sa zapíše do dejín ako jediná hlava štátu v histórii, ktorá spochybnila referendum. Vie to.

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

1. Preto sa jej tak triasol hlas. Preto asi trikrát zopakovala to isté. Preto hovorila tak nervózne a rýchlo. Preto sa jej plietli slová. Videli ste to?

2. Normálne to dáva ako vyškolená hlásateľka predpovede počasia. Dnes bola v dezolátnom stave. Lebo vie, že to, čo pácha, jej ľudia nikdy neodpustia.

3. Napľula do tváre 600 tisíc občanom, ktorí v núdzovom stave bez akejkoľvek kampane spontánne podpísali petíciu za referendum.

4. Prezidentka by mala stáť na strane ľudí a ich práva na spolurozhodovanie. Namiesto toho sa im otočila chrbtom, len aby kryla proamerickú vládu.

5. Pošliapala ústavu, znetvorila demokraciu. Len aby bola americká ambasáda spokojná.

6. Z tohto sa nevyvlečiete, pani prezidentka. Tváriť sa, že existuje ľudské právo poslancov na 4-ročný plat? Predstierať, že referendum o predčasných voľbách je protiústavné, aj keď sa už dvakrát takéto referendum v minulosti konalo?

7. Tváriť sa, že Matovič tu dovládne štyri roky, aj keby tu páchal genocídu a spôsobil hladomory? Ak ho raz zvolili, tak ho ľudia nemôžu odvolať? Takto si predstavujete demokraciu?

8. Že ak raz švábov vpustíte do kúpeľne, majú zaručený pobyt na štyri roky? Toto je váš výklad suverenity ľudu?

9. Ak áno, pani prezidentka, iba potvrdzujete, že ste mizerná právnička, mizerná politička a ešte aj mizerná herečka. Odohrali ste to alibisticky a trápne.

10. Vy tu teraz neriešite akademický právny problém. Vy tu teraz spochybňujete ľudské právo 600 tisíc občanov Slovenska. A robíte to na pokyn vlády, ktorá o Vašom kroku ústami Remišovej informovala skôr než vy.

11. SMER-SD má pripravený právny tím na to, aby zastupoval státisíce Slovákov v Štrasburgu na Európskom súde pre ľudské práva – a áno, presne tam to poženieme, ak bude treba. Nezastavíte nás.

12. Nech to dopadne akokoľvek, už dnes je jasné, že prezidentka Zuzana Čaputová sa do dejín zapíše ako zradca národa. Zradila ľudí, zradila demokraciu, zradila Slovensko.

13. A ona to vie. Preto ten dnešný príšerný strach, ktorý z nej sršal. Preto tá panika. Preto to koktanie. Takúto facku demokracii ešte žiadna slovenská hlava štátu nedala.

14. Nie, dejiny si nebudú pamätať vaše garderóby. Ani vaše floskule a frázy. Dejiny si zapamätajú dnešný deň – keď ste sa mohli postaviť za referendum a vy ste radšej splnili pokyn Matoviča.

15. Zuzana Čaputová – prezidentka, ktorá pošliapala referendum. Tak si vás už navždy budú pamätať generácie, čo prídu po nás. Navždy.

Zdroj: Facebook Ľuboša Blahu

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
4 thoughts on “Ľuboš Blaha: Ona vie, že pácha zradu na vlastnom národe. Vie, že šliape po demokracii. A vie, že sa zapíše do dejín ako jediná hlava štátu v histórii, ktorá spochybnila referendum. Vie to.

 • 12. mája 2021 at 17:14
  Permalink

  Oni si z ludi normalne ze strielaju, ako sa moze takto chovat najvyssi ustavny cinite, nerespektuju volu lu. Koleduju si o vyhnanie z hradu. Zasluzili by si , aby sme ich od tial vyhnali s hambou, a media sa mozu realizovat. Kdovie co by pisali….

  Reply
 • 12. mája 2021 at 17:16
  Permalink

  Oni si z ludi normalne ze strielaju, ako sa moze takto chovat najvyssi ustavny cinitel ? nerespektuju volu ludi. Koleduju si o vyhnanie z hradu. Zasluzili by si , aby sme ich od tial vyhnali s hambou, a media sa mozu realizovat. Kdovie co by pisali….

  Reply
 • 12. mája 2021 at 22:29
  Permalink

  Tupá Soroš Fiona na viac ani nemá. Dostala pokyny z ambasády za plotom , Teším sa na okamih, keď aj táto US sviňa bude vysieť na námestí prevratu v tej maďarsko -východniarskej prašivej dedine ( hovorí sa tomu BRATISLAVA)

  Reply
 • 13. mája 2021 at 19:52
  Permalink

  Ju narod nemoze zaujimat. Ona sa nestrati.Keby ju aj vyhnali , tak ma Seresa, staral sa o nu predtym a urcite sa aj potom postara, snad ju spozna…..

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *