Ľuboš Blaha: To sa mi snáď iba sníva. Juraj Šeliga sa scápal v Hríbovom podniku a porušil všetky pandemické opatrenia a ešte z neho kaviareň robí hrdinu, že odstúpil z vedenia parlamentu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

1. Nikto by nepovedal ani pol slova, keby to tu Šeliga nehral na najslušnejšieho z najslušnejších. Moralizoval, mentoroval, loboval za pandemické opatrenia, ktoré zničili kopu podnikov.

2. A potom sa zoberie s frajerkou a županom, na hulváta si prenajmú krčmu, aj keď vedia, že vnútri je sedieť zakázané a potácajú sa pred podnikom ešte aj po deviatej, hoci každý iný podnik už musí mať zavreté.

3. A ja teraz naozaj nejdem hodnotiť Šeligovu politickú kariéru. Išiel to dať na strašne seriózneho kravaťáka a skončil ako pankáč Sid Vicious zo Sex Pistols. Chlast, baby, rock ‚n‘ roll. Fajn, jeho vec.

4. Trápne na tom je, ako zavíjal na námestiach za Sorosove prachy, hecoval ľudí do ulíc, tancoval na hrobe Jána Kuciaka – a potom došiel do politiky a jediné, čo vie, je sa ožierať ako posledná socka zo staničného výčapu.

5. Preboha a tie výhovorky. Jasné, mládež, nad siedmym pohárikom kubánskeho rumu ste viedli analytické dišputy o sociálnom pilieri programového vyhlásenia vlády.

6. Jasné, riešili ste OČR-ky a dôchodky, čo iné. Z tých fotiek Šeligu to úplne srší, ako opito mumle, že sa práve „óčéer“. Prepáčte, ale jediná sociálna vec, ktorú ste mohli riešiť, je, či sa Šeliga vyhrabe z opice do dôchodku. Aspoň si z tých ľudí nerobte srandu.

7. Ale viete, čo je na celej kauze politicky zaujímavé? Nie to, že Šeliga odstúpil. On sa mal v prvom rade vzdať mandátu poslanca, lebo pošliapal všetko, čo jeho strana vyvreskovala celé mesiace. Odstúpenie z podpredsedníckej stoličky je trápne gesto.

8. Otázkou skôr je, prečo po jednom žúre odstúpi podpredseda parlamentu, ale ministerka spravodlivosti Kolíková z tej istej strany sa drží stoličky, aj keď sme jej jasne preukázali, že jej rodinná firma okrádala ľudí a iná jej firma vycuciava štát.

9. Aký je to odkaz verejnosti od Za ľudí? Don´t drink and steal? Podľa môjho názoru treba Šeligovo odstúpenie vnímať ako odkaz tým dvom pojašeným Dorám, ktoré vedú stranu Za ľudí – Mária a Veronika, čo keby ste aj vy už konečne predviedli politickú kultúru a odstúpili za ďaleko vážnejšie veci?

10. A potom je tu ešte jedna vec, ktorá bude ľudí zaujímať. Ako skončí Štefan Hríb. V krčme, v ktorej sa sťali Šeliga so Žitňanskou, je totiž prevádzkarom novinár Hríb, známy americký nadšenec, ktorý vítal všetky americké vojny a tlieskal každému zabitému dieťaťu v Juhoslávii či Iraku.

11. Jeho podnik porušil pandemické opatrenia. Keď tak naposledy urobila jedna prešovská krčma, jej majiteľ strávil Vianoce za mrežami a súd ho okamžite odsúdil na dvojročný trest odňatia slobody v podmienke.

12. Ak tu nechceme zavádzať dvojaké metre, tak jediné, čo môže nasledovať, je šup – Hríba do basy. Alebo na amerických agentov Hríba a Šeligu platia iné pravidlá ako na nás obyčajných Slovákov?

13. Buď urobte generálny pardon na všetky podniky a už konečne zrušte ten nezmyselný zákaz vychádzania, k čomu dlhodobo vyzývame…

14. Alebo si užite vlastnú medicínu: a Šeliga nech ide nadobro preč z politiky a Hríb nech dostane taký istý trest ako prešovský krčmár. To by bol fér, čo poviete?

15. Ja len, že za toto chlapcov v Amerike nepochvália. Viete si predstaviť, ako strýko George zúri. Narvú do nich prachy, vyškolia, pretlačia… a oni namiesto politiky organizujú opiáše a strápňujú celú bratislavskú kaviareň.

Nejako sa vám to „slušné Slovensko“ nevydarilo, pán Soros ?

Zdroj: FB, Ľuboš Blaha

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Ľuboš Blaha: To sa mi snáď iba sníva. Juraj Šeliga sa scápal v Hríbovom podniku a porušil všetky pandemické opatrenia a ešte z neho kaviareň robí hrdinu, že odstúpil z vedenia parlamentu

 • 6. mája 2021 at 19:58
  Permalink

  Už raz pri začiatku koaličného cirkusu so sputnikom ponúkol svoj post podpredsedu parlamentu, hoci ho nikto nevyzval.
  Teraz urobil „hrozný čin“ – bol sa pracovne zabávať počas zákazu vychádzania v krčme novinára. Pán poslanec sa konečne dočkal možnosti okamžite sa vzdať postu za svoju stranu
  aby to nevzbudilo otázky.
  Majiteľ krčmy mal byť okamžite zabasnutý a odsúdený (viď obdobný prípad majiteľa z východu).

  Reply
 • 6. mája 2021 at 21:18
  Permalink

  O co je iny ako Matovic, aj ten hlasi nieco ine ako robil na svadbe bez ruska, a Vas idu pokutovat, Vy musite byt doma , a restauracie musia byt zatvorene, ale Hribova nie. Skratka papalasi. Rychlo sa to naucil , ako to robit. Marne , nedalo sa inak.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *