Pellegrini cúvol a teraz sa ospravedlňuje

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Najprv sme vám ponúkli správu, v ktorej bolo napísané ako Peter Pellegrini (HLAS-SD) vníma kampaň okolo očkovania.

Bratislava 31. januára (TASR) – Ministerstvo zdravotníctva sa dôrazne ohradzuje voči dezinformáciám o vakcinačnej kampani Vakcína je sloboda, ktoré dnes zazneli v relácii O 5 Minút 12 na RTVS z úst poslanca NR SR Petra Pellegriniho.


      Pán Pellegrini svojimi výrokmi navodzoval dojem, že osobnosti sú v kampani pre peniaze a za prednostné očkovanie. Ani jedno z toho nie je pravda. Do kampane Vakcína je sloboda sa zapojili všetci jej podporovatelia nezištne a zaočkovaní budú štandardne podľa poradia, ako všetci občania Slovenska.


      Pridávame aj vyjadrenie Kamily Magálovej, ktorej sa Pellegriniho slová nepríjemne dotkli.


      „Dnes som si na RTVS vypočula slová  p. Pellegriniho, ktorý sa obul do očkovacej kampane Vakcína je sloboda, do ktorej aj mňa oslovili. Neváhala som ani chvíľu, lebo zaočkovať sa určite chcem. Tým pádom som dala svoje rozhodnutie aj verejne najavo. Pellegrini nás nazval „hviezdičkami”, čo pri mojom veku je dosť smiešne a trocha aj za čiarou. Zrejme ma dávno nevidel, keďže v operetách neúčinkujem. Ale čo ma najviac pobúrilo, bolo to, keď tvrdil, že vraj sme za to dostali honorár a boli prednostne zaočkovaní. Je to klamstvo, všetci sme to robili bez nároku za honorár, zaočkovaná tiež nie som, počkám si, kým príde na mňa rad.“

      PREČO ROBÍ MZSR KAMPAŇ
      Očkovanie proti Covidu-19 je na Slovensku dobrovoľné. Každý má možnosť sa slobodne rozhodnúť sám za seba. Týmto rozhodnutím však ovplyvňujeme nielen seba, ale aj naše okolie a celé zdravotníctvo. Týmto rozhodnutím môžeme chrániť seba a ľudí okolo nás. Alebo naopak, kto sa nezaočkuje a nakazí sa vírusom, ohrozuje nielen seba, ale aj okolie a potenciálne prispieva k preťaženiu nemocníc. Ministerstvo zdravotníctva robí kampaň preto, aby sa ľudia mohli rozhodnúť nielen slobodne, ale aj informovane. Cieľom je, aby sa k ľuďom nedostávali len informácie z neznámych zdrojov zo sociálnych sietí, ale aj dôveryhodné informácie od odborníkov, preto ministerstvo zdravotníctva vytvorilo web: www.slovenskoproticovidu.sk.


      Očkovanie je kľúčom k tomu, aby sme odbremenili naše nemocnice a uľavili zdravotníkom, je to cesta k normálnemu životu. Ak sme to ponechali na dobrovoľných individuálnych rozhodnutiach, je našou základnou povinnosťou aktívne informovať o očkovaní a vakcínach.

      OSOBNOSTI SA NA KAMPANI ZÚČASTŇUJÚ ZADARMO
      Všetky osobnosti, ktoré sa zúčastňujú na tejto kampani, tak robia z presvedčenia a bez nároku na honorár. Osobnosti, ktoré sa účastnia na tejto kampani, neboli prednostne očkované. Okrem prezidentky a zdravotníkov, nikto zo zúčastnených ešte nebol očkovaný a poctivo čakajú, kým sa dostanú na rad.

      PREČO SA KAMPAŇUJE, KEĎ NIE JE DOSŤ VAKCÍN
      Pomalý prísun vakcín je aktuálne najväčšou brzdou v rýchlejšom postupe očkovania, Európska únia a aj zástupcovia Slovenska robia maximum pre to, aby sa to zlepšovalo. Aj napriek zatiaľ nedostatočnému množstvu vakcín, očkovanie proti Covidu-19 už je veľká téma. Veľa sa o tom hovorí a ľudia si tvoria názor. Je dôležité aby sme boli v tejto debate aktívni a vnášali do nej čo najviac dôveryhodných informácií. Nemôžeme nechávať voľný priestor konšpiračným teóriám a dezinformáciam na sociálnych sieťach. Ďalšia časť kampane sa rozbieha, bolo predstavené logo, osobnosti a informačný web. Ďalšie formáty a výstupy sa budú pridávať postupne práve aj na základe potreby a na základe množstva vakcín, ktoré budú k dispozícii.

Na to sa na sociálnej sieti Facebook Peter Pellegrini objavila správa, v ktorej sa ospravedlňuje, čo sa nestalo prvýkrát, keď svoje slová za krátky čas zmení alebo koriguje.

Ospravedlňujem sa všetkým, ktorí moju dnešnú kritiku vakcinačnej kampane pochopili ako útok. Naopak – veľmi si vážim každého, kto sa či už v nemocniciach, vakcinačných centrách alebo prostredníctvom osvety zapája do boja s koronavírusom. Priznávam, že som nemal úplný prehľad, kto všetko v kampani účinkuje a navyše som mal mylnú informáciu, že sa tak deje za honorár a že jednotliví aktéri boli prednostne zaočkovaní. Za veľmi dôležité však naďalej považujem – rovnako ako podporu známych tvárí z kultúrneho či športového života – aj to, aby odborníci naďalej vysvetľovali zdravotné aspekty vakcíny a tak rozptýlili obavy verejnosti o očkovaní.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Pellegrini cúvol a teraz sa ospravedlňuje

  • 31. januára 2021 at 20:19
    Permalink

    Hej, hej, herci, hudobníci, spisovatelia…sú presne tí „odborníci“, ktorí vedia, čomu robia kampaň.
    Otázočka, celebrity: „Bude sa vakcínou očkovať, alebo sa bude vakcína testovať?“

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *