Lukáš Perný: Iba tí, ktorí sa nechajú manipulovať sa rozhodujú na základe predvolebných prieskumov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Dlho som sa nevyjadroval k aktuálnym spoločenským témam, pretože som už úprimne unavený z programového vymývania mozgov a primitívnych osobných útokov, ktoré nasledujú po každej racionálnej reakcii na nezmysly, ktoré sa okolo nás dejú. Ale tento krát mi už nedá jeden krátky komentár.

Ja skutočne nechápem aký racionálny argument chcú použiť naše tzv. mienkotvorné médiá proti zákonu o zákaze predvolebných prieskumov, ktoré dlhodobo a dokázateľne manipulujú verejnosť. Opýtam sa jasne: Ak raz niekto má filozofické hodnotové presvedčenie, prečo by sa mal riadiť nejakým predvolebným prieskumom? Prečo by mal byť slobodný občan denno-denne otravovaný propagandou a politickým marketingom, ak už má vlastný názor, ktorý si vytvoril na základe vlastného presvedčenia a vedomostí?

Čoho sa bojí pani prezidentka, keď tak proti zákonu bojuje? Čoho sa bojí TV Markíza, čoho sa boja všetci presstitúti a manipulátori? Boja sa nebodaj toho, že sa budú ľudia rozhodovať vo voľbách autenticky, na základe vlastného presvedčenia? Že nebudú voliť marketingom vytvorené umelé strany, ktoré verklikujú prázdne frázy len preto aby sa dostali ku korytám?

Poviem to otvorene: Vítam zákon schválený Národnou radou Slovenskej republiky, pretože iba zmanipulované ovce sa rozhodujú na základe prieskumov. Tento zákon aspoň v malej miere obmedzí mediálnu manipuláciu, ktorá denno-denne terorizuje slovenskú spoločnosť. Kto nechce byť manipulovaný, nepotrebuje predvolebné prieskumy a nepotrebuje ani politický marketing. Keby sa všetky peniaze, čo sú vynaložené na politický marketing, billboardy, reklamy… využil v prospech všeobecného blahobytu tak máme na Slovensku raj na Zemi. O ekologickej záťaži billboardov ani nehovorím.

Každá politická strana by mala štátom pridelenú web stránku, kde by si každý občan mohol prečítať jej program. Tak by sa zabezpečila skutočná rovnosť šancí pre každého občana, pretože ak o výsledku volieb rozhodujú peniaze od korporácií, tak to môžeme nazvať všelijak, len rozhodne nie demokraciou.

Demokraciu v autentickom zmysle, teda systém založený autentickom väčšinovom rozhodovaní slobodných občanov od ktorých pochádza moc a suverenita, dokázateľne ohrozuje štedro platená mediálna manipulácia a okrem nej aj skreslené predvolebné prieskumy. Preto ešte raz vítam tento zákon. Rozhodujte sa na základe vlastného názoru a nie na základe názoru tých, ktorí vás denno-denne manipulujú!

Lukáš Perný

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Lukáš Perný: Iba tí, ktorí sa nechajú manipulovať sa rozhodujú na základe predvolebných prieskumov

 • 4. novembra 2019 at 16:52
  Permalink

  Použili ste správny výraz – TEROR! Manipulatívny TEROR! Presne to sú ICH predvolebné prieskumy. Pracujú v štýle Goebbelsovej propagandy: „Stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou.“
  A prezidentka? Tá dojímavo presviedčala, že je tu pre všetkých občanov. No tak nech to nechá na občanov, koho si zvolia. Alebo má iné POKYNY? Postupne sa vyfarbuje.

  Reply
 • 5. novembra 2019 at 7:48
  Permalink

  Vyborne Lukas, presne toto je moj nazor a to iste plati aj o tej jaternici.
  Ovce v maji 2020 uz budu nariekat, ale aj tak za vsetko zle aj po roku vladnuti tych liberalikov bude moct urcite Fico… hanba mediam a presstitutom.
  Vcera som videl nadherne video P.Pellegriniho, ako pri svojom odvolavani v parlamente nalozil psychosovi z TT, krasa, to by si mali ludia pozriet, tolko pravdy za 20 minut.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom