M. Kolíková bude viesť dialóg o disciplinárnej právomoci NSS voči advokátom

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 23. decembra (TASR) – Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí) je pripravená viesť dialóg o disciplinárnej právomoci Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR voči advokátom. Uviedla to v rozhovore pre TASR.

Kolíková ešte nevie, či bude mať NSS SR v rukách celý disciplinárny proces advokátov alebo len odvolanie či prieskum takýchto rozhodnutí. „Zatiaľ som v tejto súvislosti neurobila vlastné rozhodnutie,“ podotkla.

NSS SR má začať fungovať od augusta 2021 a má byť disciplinárnym súdom pre viaceré právnické profesie. „Bude platiť na sudcov, prokurátorov, notárov a exekútorov,“ spresnila.

Na disciplinárnom poriadku NSS SR momentálne pracuje legislatívna skupina v rámci rezortu spravodlivosti. „Musí byť zrejmý ešte predtým, než začne Najvyšší správny súd fungovať. Budem sa snažiť, aby šiel čím skôr do legislatívneho procesu,“ dodala Kolíková.

Okrem disciplinárnej agendy by mal byť NSS SR odvolacou inštanciou pre tri správne súdy, ktoré by podľa návrhu reformy súdnej mapy mali pôsobiť v Nitre, Žiline a Košiciach. Taktiež by naň mali prejsť kompetencie z Ústavného súdu v rozhodovaní o neústavnosti a nezákonnosti volieb do orgánov územnej samosprávy.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *