M. Kolíková: Milan L. nebol napadnutý, neevidujeme ani pokus o samovraždu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 13. decembra (TASR) – Obvinený bývalý policajný prezident Milan L. sa nemal pokúsiť o samovraždu ani ho nikto nenapadol. Jeho zranenie vo väzbe v Prešove má súvisieť s nešikovným pádom, následne mal aj cvičiť. Zranené má mať oko. Zdravotný stav má aktuálne stabilizovaný a nie je ohrozený na živote. V nedeľu to uviedli ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) a generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Milan Ivan. Vylúčili tak dezinformácie o tom, žeby pri zranení Milana L. malo dôjsť ku krvácaniu do mozgu či opakovanej resuscitácii. Vylúčili tiež, žeby mal obvinený podstúpiť 11-hodinovú operáciu a že mal mať oko mimo očnej jamky. Ministerka poverí v pondelok (14. 12.) ľudí, aby okolnosti prípadu preverili na mieste.


      Pokus o samovraždu v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove neevidujú. „Ani takú informáciu sme nedostali. Prekvapilo ma preto, že s ňou pracujú médiá,“ uviedla Kolíková. Tvrdí, že preverovali všetky informácie aj sa zoberali psychickým stavom obvineného, a nič podľa nej nenasvedčuje tomu, že by k pokusu o samovraždu malo dôjsť. „Nie sú na to žiadne dôkazy,“ poznamenala. Ministerka vylúčila, žeby zranenie Milana L. malo byť spôsobené napadnutím inou osobou.


      Zranenie bývalého policajného prezidenta bolo podľa Kolíkovej zistené pri bežnej kontrole. Iniciatívne mal na to prísť pracovník ZVJS a spísať o tom záznam. O celej veci bola priebežne informovaná aj ministerka. Tá nemá obavu o tom, žeby ZVJS v tomto prípade niečo zanedbal či neposkytol zranenému potrebnú pomoc.


      Generálny riaditeľ ZVJS priblížil, že hneď ako sa zranenie zistilo, bol Milan L. prevezený do prešovskej nemocnice, kde lekár odporučil operačný zákrok v Ružomberku. „Jeho zdravotný stav je stabilizovaný a neevidujeme ohrozenie životných funkcií,“ uviedol Ivan. Obvinený má byť už hospitalizovaný v Nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne a prebieha ďalšia kontrola jeho zdravotného stavu.


      Ministerka v súvislosti s medializovanými dezinformáciami povedala, že kauza súvisí aj s prístupom k spravodlivosti a akékoľvek spochybňovanie orgánu štátu zároveň spochybňuje celý proces. Kolíková dá preto v pondelok preveriť všetky okolnosti prípadu. Aj generálny prokurátor Maroš Žilinka uložil krajskému prokurátorovi v Prešove, aby dôsledne a bezodkladne preskúmal všetky okolnosti.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *