M. Kolíková: Trvanie núdzového stavu do 29. 12. je s ohľadom na zákon maximálne

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 21. decembra (TASR) – Aktuálny zákaz vychádzania súvisí s tým, že platí núdzový stav. Jeho trvanie do 29. decembra je maximálne s ohľadom na aktuálne účinnú právnu úpravu. Pre TASR to zdôraznila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). Otázku predlžovania núdzového stavu by mala vyriešiť novela ústavného zákona o bezpečnosti štátu, ktorú ešte parlament neschválil. Kolíková nevylučuje, že predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) ešte zvolá schôdzu, kde by novelu poslanci schválili.

Na otázku TASR, aké kroky vláda podnikne, ak by sa parlamentu do 30. decembra nepodarilo novelu prijať, odpovedala, že ešte majú pár dní. „Je teoretický predpoklad, že parlament sa zíde. To tiež neviem úplne vylúčiť. Uvidíme, aká bude 30. decembra situácia, aké možnosti bude mať vláda, a s ohľadom na to bude reagovať,“ zdôraznila.

Vyhlásenie núdzového stavu umožňuje vláde prijímať okrem zákazu vychádzania aj ďalšie opatrenia. „Ak sa bavíme o dôvode súčasného núdzového stavu, a to je dôvod pandémie, jedným z nich je mobilizácia. Nariadenie pracovnej povinnosti sa uplatňuje vo viacerých nemocniciach, či už v prípade lekárov alebo iných zdravotníckych pracovníkov,“ dodala Kolíková s tým, že opatrenia hlavného hygienika je možné prijímať aj mimo núdzového stavu.

Sprísnené protiepidemické opatrenia, tzv. lockdown a zákaz vychádzania, ktoré platia od soboty (19. 12.), sa majú skončiť podľa aktuálnej legislatívy 29. decembra.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *