M. Kolíková:Na uznesení sprísňujúcom opatrenia bola zhoda, je v súlade s ústavou

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 16. decembra (TASR) – Uznesenie sprísňujúce protipandemické opatrenia vláda schválila. Bez ďalších podrobností to po rokovaní potvrdila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí).

„Nechcem hovoriť podrobnosti, tie by mali komunikovať lídri,“ argumentovala. Uviedla tiež, že z uznesení cítiť širokú zhodu a uznesenie v podobe, v ktorej je schválené, je v súlade s ústavou.

Vláda mala na stredajšom rokovaní určiť termín lockdownu a v rámci svojho uznesenia prijať opatrenia, ktoré sa týkajú zákazu vychádzania a výnimiek z tohto zákazu.

Podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) pred rokovaním uviedol, že výnimiek, o ktorých sa bude hovoriť, je približne 15. „Áno, je tam aj cestovanie medzi okresmi, to by malo byť v poriadku. Takisto aj tzv. bubliny, teda to, aby sa ľudia združovali v malých skupinkách príbuzných či priateľov,“ uviedol.

V súvislosti s termínom lockdownu naznačil, že je za to, aby rozhodnutie nemiatlo verejnosť, narážal pritom na avizovaný termín 21. december. Poukázal tiež na to, že termín navrhol ústredný krízový štáb a v pondelok (14. 12.) sa na ňom zhodla aj väčšina ministrov na mimoriadnom rokovaní kabinetu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *