M. Krajčí sa z funkcie nechystá odísť, myslí si, že Matovič by mal zostať premiérom a zodpovednosť za vládnu krízu má Sulík

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 9. marca (TASR) – O odchode Mareka Krajčího z funkcie ministra zdravotníctva by mal rozhodnúť premiér Igor Matovič (OĽANO), sám sa odísť nechystá. Vyplýva to z vyjadrení šéfa rezortu v utorkovej relácii TV Markíza Na telo plus. Myslí si, že Matovič by mal zostať premiérom a vláda pokračovať v rovnakom zložení.

Tvrdí, že vo funkcii ministra to má „veľmi ťažké“. Predpokladá však, že situáciu „bude vedieť ustáť“. Rozsiahla rekonštrukcia vlády sa Krajčímu nateraz nezdá byť „tým najmúdrejším krokom pre Slovensko“. Riešenie vládnej krízy vidí v tom, že sa každý minister bude starať o svoj rezort. Nevie, v čom by jeho odchod pomohol. Myslí si, že za situáciu vo vládnej koalícii je zodpovednejší minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Minister avizoval, že na stredajšom (10. 3.) zasadnutí vlády chce hovoriť aj o otázke štátnej karantény pre navrátilcov z krajín mimo Európskej únie. Nepáči sa mu, že pendlerom stačí namiesto 72-hodinového testu sedemdňový. Tvrdí tiež, že všetci ľudia na Slovensku, ktorí majú juhoafrický variant koronavírusu, by mali byť podchytení.

Rozprávať sa chce aj s riaditeľom Národného centra zdravotníckych informácií o tom, ako funguje systém prihlasovania sa na očkovanie. Ľuďom sa tiež ospravedlnil za to, že sa im pre chyby nepodarilo na očkovanie prihlásiť.

Predpokladá, že pred letnými prázdninami by mohli byť zaočkovaní prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 všetci, ktorí o to budú mať záujem. Vakcínou Sputnik V, ktorá zatiaľ nie je v EÚ registrovaná, by bolo podľa neho možné očkovať najskôr o tri týždne. Bude mať vlastný systém na prihlasovanie. Spustiť by sa mohol týždeň pred začiatkom očkovania.

Práve nákup vakcín Sputnik V, ktorý mal vyrokovať premiér Igor Matovič s ruskou stranou, vyvolal koaličnú krízu. Koaličné strany SaS a Za ľudí hovoria o rekonštrukcii vlády, pripúšťa ju aj Sme rodina. Koalícia má ďalej rokovať o svojom fungovaní. V stredu (10. 3.) má zasadať predsedníctvo Sme rodina, ako aj klub SaS. V súvislosti s rekonštrukciou vlády sa spomína okrem výmeny premiéra aj zmena ministra zdravotníctva Mareka Krajčího.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *