M.Krajčí totálne zlyhal, vláda chce povolať na Slovensko zdravotníkov zo zahraničia

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 17. februára (TASR) – Na Slovensko by mohlo prísť pomáhať desať lekárov a 25 sestier zo zahraničia. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR v rámci zhoršujúcej sa pandemickej situácie požiadalo vládu o aktiváciu mechanizmu civilnej ochrany Európskej únie. Návrh na stredajšom rokovaní schválila vláda.

Zdravotníci by mali poskytnúť starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19 na lôžkach oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny alebo jednotiek intenzívnej starostlivosti. V prípade zhoršenia situácie ministerstvo očakáva zvýšenie počtu zahraničných zdravotníkov.

„Pobyt zahraničných tímov, ktoré by prišli na územie Slovenskej republiky poskytovať zdravotnú starostlivosť, by bol len po dobu nevyhnutnú na dosiahnutie cieľa, predbežne očakávame, že dĺžka by bola jeden mesiac,“ uvádza rezort zdravotníctva v materiáli.

MZ by malo po dohode s ministerstvom vnútra určiť pracoviská ústavnej zdravotnej starostlivosti, na ktorých by zahraničné tímy lekárov a sestier mohli poskytovať zdravotnú starostlivosť pacientom s ochorením COVID-19.

Ministerstvo zabezpečí materiálno-technické požiadavky vrátane osobných ochranných pracovných prostriedkov pre členov zahraničného tímu. Deklaruje, že pre nich zabezpečí aj ubytovanie a administratívnu pomoc.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
5 thoughts on “M.Krajčí totálne zlyhal, vláda chce povolať na Slovensko zdravotníkov zo zahraničia

 • 17. februára 2021 at 12:22
  Permalink

  Treba okamžite uvolniť embargo na funkčnú liečbu vo svete prevádzkovanú a funkčnú a potrestat a zverejniť viníkov ktorí tomu doteraz bránili .
  Treba okamžite ludom cez media vysvetlovať ako sa dá posilovať imunita a rizikove faktory. Pustiť do medii psychologov ktorí nestrašia ludí ale ukludňuju.
  Treba okamžite pripustiť do masovokomunikačných prostriedkov iný odborný názor na správanie v pandemie ako nejakej vyvolenej skupinky ktorá terorizuje obyvatelov.
  Treba okamžite zastaviť kampaň očkovania a vysvetlovať riziká s dokladovanim umrtí tak ako sa
  doteraz informuje umrtie na Covid. Ludia maju právo vlasneho rozhodnutia pred umrtim na očkovanie neodskúšanou vakcínou. Ak tak vlada tak nekoná, vystavuje sa zatajovaniu s následnou hromadnou genocídou.
  Treba okamžite zriadiť štátom kontrolovanú www stranku s menami Cintorín úmrtia výhradne na covid (nie s covidom) a umrtia na po očkovani. Bezpodmienečne pravdivo informovať aby sa nič memohlo skreslovať ako doteraz!
  Treba okamžite vyvodiť trestnopravne dôsledky vládnych činiteľov ktorí skreslovali pandemiu a sposobili vedlajšie úmrtia na iné chproby. Taktiež novinárov ktorí tomu slúžili odobrať licencie.

  Reply
  • 17. februára 2021 at 17:07
   Permalink

   SÚHLAS s komentármi vyššie!
   Celú fašistickú vládu a
   jej poskokov z parlamentného cirkusu aj presstitútov
   z mienkotvorného mejnstrímu pred tribunál do Haagu!!! ?

   Reply
 • 17. februára 2021 at 14:02
  Permalink

  Výstižné!
  Doplním zriadiť ľudový tribunál s účasťou sudcov z ľudu, za účelom potrestania zločinov tejto vlády, koaličných poslancov a úplatných novinárov!

  Reply
 • 17. februára 2021 at 15:47
  Permalink

  Zúfalý ľudia robia zúfalé činy a toto je už číre zúfalstvo . Je ,ale smutné , že ani najvyšší počet úmrtí na počet obyvateľov nedokázal zmeniť postoj mimoparlamentnej opozície , ktorá sa drží hesla radšej zlé zákony , radšej viac mŕtvych ako pád vlády , lebo Fico a SMER . Aj títo by mali spoločne s prezidentkou niesť zodpovednosť t za zbytočne zmarené životy .

  Reply
 • 17. februára 2021 at 17:10
  Permalink

  Nebolo to doteraz tak, že naši lekári chodili a možno chodia do zahraničia pracovať? Nemali by sa vrátiť naše deti, lekári a lekárky, ktorí študovali za štátne peniaze, aby pracovali v Nemecku, či v Rakúsku? Alebo je to súčasť testovania, jej vyššie štádium, nakoľko sa človek podozvedal o tomto „dobrovoľnom“ testovaní, kde národ dal súhlas, toľko protichodných informácií, až je to veľmi podozrivé? Kedy sa dozvieme pravdu, ako to bolo, ako to je?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *