M. Krajniak podáva demisiu, Z. Čaputová pozvala na stretnutie premiéra I. Matoviča (aktualizované)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 15. marca (TASR) – Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) podáva demisiu. Uviedol to v mimoriadnom vyhlásení. Hnutie Sme rodina to oznámilo prezidentke SR Zuzane Čaputovej.

„Svoju demisiu vnímam ako krok k čo najskoršiemu ukončeniu koaličnej krízy,“ vyhlásil Krajniak na pondelkovom brífingu. Hlavu štátu požiadal o uvoľnenie z funkcie v čo najkratšom čase. Demisiu podľa vlastných slov Krajniak podáva preto, aby Sme rodina ukázala, že nemá žiadne personálne podmienky a je ochotná sa vzdať niečoho preto, aby koaličná kríza skončila.

„Urobili sme všetko preto, aby bola v stredu (10. 3.) koaličná kríza ukončená. Odvtedy počúvame znovu dookola, kto má odstúpiť, či jeden, či dvaja alebo traja. Za chvíľu tu máme Veľkú noc a sme uprostred pandémie. Chceme, aby táto koaličná kríza konečne skončila,“ povedal Krajniak. Nechce, aby to vyzeralo tak, že hnutie z krízy ide „niečo vytĺkať“.

Šéf parlamentu a predseda Sme rodina Boris Kollár poukázal na to, že „cirkus naďalej pokračuje a takto sa fungovať nedá“. Nemyslí si, že sa vo vláde niečo zmení, ak by zo svojich postov predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) alebo minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) odišli. Konflikt by sa podľa Kollára preniesol do parlamentu a na koaličné rady. Predseda parlamentu zopakoval, že hnutie na svojich partnerov nemalo žiadne personálne požiadavky, chceli len splnenie piatich sociálnych opatrení, ktoré majú pomôcť ľuďom. Gestom odstúpenia Krajniaka hnutie nič nenaznačuje, podotkol Kollár.

Vládna kríza prepukla po nákupe vakcíny Sputnik V, napätie v koalícii je dlhodobo. Prispievajú k nemu najmä konflikty medzi premiérom Igorom Matovičom (OĽANO) a vicepremiérom Richardom Sulíkom (SaS). Všetky strany sa zhodovali, že nechcú predčasné voľby. SaS a Za ľudí volali po rekonštrukcii vlády, žiadali odchod ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO) aj premiéra Matoviča. Krajčí v piatok (12. 3.) demisiu podal.

Počas víkendu sa spomínala aj možnosť predčasných volieb. Tie ale strany naďalej odmietajú. Najsilnejšie vládne hnutie OĽANO uviedlo, že rokovania pokračujú, no rozpory sa zatiaľ odstrániť nepodarilo. SaS a Za ľudí v pondelok vyzvali premiéra na odchod z funkcie. Pokiaľ to neurobí, SaS je pripravená odísť z vlády. Podobný scenár pripúšťa aj Za ľudí. Sulík i predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová deklarujú, že v prípade potreby sú pre vyriešenie krízy ochotní sa vzdať svojich funkcií vo vláde.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová pozvala v utorok 16. marca na stretnutie predsedu vlády SR Igora Matoviča. Stretnutie bude mať neoficiálny pracovný charakter a uskutoční sa bez účasti médií.
TASR o tom dnes informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “M. Krajniak podáva demisiu, Z. Čaputová pozvala na stretnutie premiéra I. Matoviča (aktualizované)

  • 15. marca 2021 at 19:14
    Permalink

    Ľudia umierajú a vládni podávajú demisie, zápasia medzi sebou, politikárčia; vrátane prezidentky. HNUS!!!

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *