M. Krajniak: Schválená novela ústavy zlepšuje aj sociálnu spravodlivosť

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 9. decembra (TASR) – Schválená novela ústavy zlepšuje aj sociálnu spravodlivosť v SR. Uviedol to na brífingu po schválení novely Ústavy SR v Národnej rade (NR) SR minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).

„Chcem s radosťou konštatovať, že bola práve v parlamente schválená novela Ústavy SR, ktorá zavádza a zlepšuje nielen spravodlivosť na Slovensku, ale aj sociálnu spravodlivosť,“ priblížil.

Strana Sme rodina je podľa jeho slov garantom toho, že sociálne práva ľudí zostanú buď zachované, alebo sa budú zvyšovať, respektíve sa budú zavádzať nové sociálne práva.

„V schválenej novele ústavy zavádzame tri práva garantované ústavou SR každému občanovi. „Po prvé, zavádzame právo odísť do dôchodku po stanovenom počte odpracovaných rokov. Po druhé, zavádzame právo, že nikto nesmie byť diskriminovaný pri vyplácaní dôchodku iba preto, že venoval časť svojho života výchove detí. Po tretie, zavádzame právo každého pracujúceho občana, aby časťou svojich daní a odvodov mohol prispievať priamo svojim rodičom, ktorý sú na dôchodku,“ dodal minister práce.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *