M. Krajniak: Tvrdý režim na hraniciach a otvorené kostoly, pozrite si nápady niektorých ďalších ministrov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 24. február (TASR) – Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) si vie predstaviť najprísnejšie obmedzenie pohybu cez slovenské hranice. Bude to podľa neho nevyhnutné, aby sa na Slovensko nedostala juhoafrická či brazílska mutácia nového koronavírusu. Uviedol to pred stredajším rokovaním vlády.

„Podobne, ako v prvej vlne, je výrazne obmedzenie pohybu cez hranice nevyhnutné,“ podotkol Krajniak. Zároveň pripomenul, že nastolil otázku otvárania kostolov, ale podľa vlastných slov to nebude presadzovať politicky ani sa preto „hádzať o zem“. „Každé sprísnenie opatrení na jednej strane nám umožní o trošku uvoľniť opatrenia na druhej strane. Takže aj preto sprísnenie pohybu cez hranice podporujem,“ povedal Krajniak.

Šéf rezortu diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS) poukázal na to, že sprísňovanie režimu nie je diplomatickým problémom, pretože pohyb cez hranice sprísňujú aj iné krajiny. Opatrenia treba podľa neho prijímať tak, aby sa zároveň neohrozila slovenská ekonomika. Pokiaľ sa Slovensko rozhodne sprísniť svoj režim, bude úlohou ministra zahraničných vecí odkomunikovať to ostatným štátom, uviedol Korčok.

Vicepremiérka a ministerka pre investície Veronika Remišová (Za ľudí) sprísnenie režimu na hraniciach víta. „Toto je návrh, ktorý sme konzistentne hovorili aj vzhľadom na to, že v okolitých krajinách je juhoafrická mutácia, pred ktorou by sme sa mali ako Slovensko chrániť,“ poznamenala

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “M. Krajniak: Tvrdý režim na hraniciach a otvorené kostoly, pozrite si nápady niektorých ďalších ministrov

 • 24. februára 2021 at 9:07
  Permalink

  Toto je tá slávna otvorená EÚ aj s proklamovaným „slobodným“ cestovaním? Aký je rozdiel medzi devízovým prísľubom a výterom do mozgu? Ďalší dôkaz, že celá EÚ je nanič, načím z nej vystúpiť. Veď takéto obmedzenie cestovania nebolo ani v 50. rokoch, ani tí „zlí“ komunisti takto občanov neobmedzovali. Človek len pozerá, kam sme sa to dostali.

  Chce sa po tomto ešte niekomu nadávať na komunistov kvôli tomu, že „zakazovali cestovať“? Pozerám, že ten Václav Lahev Veškrna so svojou suitou z Chátry 77 to „slobodné“ cestovanie akosi pobabrali.

  Jasné, kostoly musia byť, tam sa vírus nešírí. Keď sa Slovák nedostane do blbej Prahy, môže sa aspoň pomodliť, lebo v tom kostole sa určite, ale ozaj určite nenakazí :) :).

  Reply
 • 24. februára 2021 at 9:45
  Permalink

  Zatvoriť hranice

  Pre pánajána – končiť s niečím, s čím sa malo začínať ?!

  Proč ?
  Irenko – proč ?
  Já sa ťa ptám – Proč ?!!

  Táhněte !!!

  Zlatí komunisti…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *