M. Saloň po mimoriadnom výbore: Činnosť SIS je zabezpečená

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 15. marca (TASR) – Činnosť Slovenskej informačnej služby (SIS) je zabezpečená. Predseda Osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti SIS Marián Saloň (Smer-SD) to uviedol v pondelok po mimoriadnom rokovaní výboru zvolanom po zadržaní a obvinení riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského. Ako zdôraznil, je v záujme všetkých, aby sa jeho prípad čím skôr vyšetril.

„Námestníci majú z titulu svojich poverení kompetencie nastavené tak, že v plnom rozsahu dokážu zabezpečiť chod SIS, čo sa týka pôsobenia doma alebo v zahraničí,“ priblížil Saloň. Všetky zákonné postupy a procesy sú dodržané aj podľa člena výboru Miloša Svrčeka (Sme rodina). Odpovede zúčastnených námestníkov SIS na otázky poslancov zhodnotil ako kvalifikované a odborné. „Myslím si, že SIS pracuje tak, ako má,“ skonštatoval.

SIS podľa Saloňa zatiaľ neobdržala žiadosť Pčolinského o ukončenie služobného pomeru. Očakáva sa, že by mohla byť doručená v priebehu dňa. Služba je pripravená žiadosť sprocesovať a doručiť na Úrad vlády SR, aby mohla vláda konať.

Saloň by uvítal zvolanie Bezpečnostnej rady SR, mohol by to byť podľa neho dobrý signál aj smerom do zahraničia. „Nie je celkom šťastné riešenie, že sú uprednostňované veci typu koaličnej krízy,“ podotkol. Prezidentka SR Zuzana Čaputová v piatok (12. 3.) listom požiadala premiéra Igora Matoviča (OĽANO), aby neodkladne zvolal zasadnutie Výboru Bezpečnostnej rady SR pre koordináciu spravodajských služieb.

Svrček dodal, že SIS deklarovala, že ak je potrebné, pripraví administratívne kroky potrebné k zbaveniu mlčanlivosti Pčolinského.

Z korupcie obvinený riaditeľ SIS Vladimír Pčolinský bude stíhaný väzobne. Rozhodol o tom v nedeľu (14. 3.) sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Rozhodnutie nie je právoplatné.

Pčolinského zadržali príslušníci NAKA vo štvrtok (11. 3.) v skorých ranných hodinách. Obvinili ho, že on a bývalý námestník SIS Boris B. mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava K. vo výške 40.000 eur. Úplatok mal byť za to, aby SIS nesledovala Zoroslava K. Skutok sa mal stať v auguste minulého roka.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “M. Saloň po mimoriadnom výbore: Činnosť SIS je zabezpečená

  • 15. marca 2021 at 13:59
    Permalink

    Bodaj by nie veď celú bandu ovláda „bratislavské podsvetie“, na čele s Kollárom . Preto si kupovali politickú stranu. Ale aj náčelník „Mastný vlas“ bol hrdina, pokiaľ nezrazil tú multikáru s kameňom.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *