M.Šipoš a M.Kollár nevylúčili po schválení v EÚ použitie ruskej vakcíny

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 24. januára (TASR) – V prípade schválenia ruskej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 v rámci Európskej únie (EÚ) sa možno zaoberať jej použitím na Slovensku. Koaliční poslanci Michal Šipoš (OĽANO) a Miroslav Kollár (Za ľudí) sa na tom zhodli v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.


      Zástupcovia opozície Erik Tomáš (nezaradený) z mimoparlamentnej strany Hlas-SD a Richard Takáč (Smer-SD) skonštatovali, že ich strany podporujú očkovanie, no na dobrovoľnej báze. Takáč si preto myslí, že napríklad pri cestovaní by nemalo byť jedinou možnosťou, ako alternatívu by ponúkol PCR test. Je za to, aby sa Slovensko pri zabezpečovaní vakcín obrátilo aj na východ.


      Šipoš zdôraznil, že občanom treba dať tú najlepšiu a najbezpečnejšiu vakcínu, ktorá je momentálne na trhu. Pripomenul, že zakontrahovaných je dostatok vakcín pre vyše 80 percent dospelých. Vyzdvihol očkovaciu stratégiu Slovenska. „Postupne to otvoríme aj pre ľudí, ktorí sú mladí a zdraví, potom sa začne aj očkovacia kampaň,“ doplnil. Kollár si myslí, že zamerať sa okrem obstarávania vakcín treba tiež na efektívne fungovanie vakcinačných centier.


      Zmysel skríningového testovania na ochorenie COVID-19 vidí Šipoš najmä v odhalení lokálnych ohnísk. Ide podľa neho o alternatívu k tvrdému lockdownu. Kollár poznamenal, že testovaním nikto nevyzdravie. „Sme presvedčení, že celoplošné testovanie v tejto chvíli nie je efektívne využitie kapacít,“ uviedol. Sústrediť sa podľa neho treba na očkovanie. Tomáš a Takáč taktiež nepodporujú celoplošné testovanie.


      So zberom podpisov na referendum o predčasných voľbách začne strana Hlas-SD po zložení petičného výboru. Aj Smer-SD považuje referendum podľa Takáča za jedinú cestu. Zdôraznil, že by malo byť apolitické. Strana podľa neho rokuje so združeniami či zväzmi. Zároveň však uviedol, že referendum má byť „bodkou“, využiť treba podľa neho aj predošlé kroky, Smer-SD v tejto súvislosti iniciuje mimoriadnu schôdzu parlamentu. Šipoš komentoval, že predčasné voľby znamenajú predčasné prepustenie ľudí, ktorí pôsobili za predchádzajúcej vlády a v súčasnosti sú vo väzbe.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *