M. Šuteková: J. Budaj sa nebojí otvárať ťažké a dlho odkladané problémy. To je chvályhodné a čakáme aj na otvorenie témy v súvislosti jeho menom vo zväzkoch ŠTB

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

ratislava 9. januára (TASR) – Šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO) sa nebojí otvárať ťažké a bývalou vládou dlho odkladané problémy. Cítiť však slabšiu medzirezortnú komunikáciu na dosiahnutie environmentálnych cieľov. Pre TASR to uviedla koaličná poslankyňa výboru pre životné prostredie Miriam Šuteková (Za ľudí).


      „Pozitívne hodnotím zriadenie Rady vlády pre Európsku zelenú dohodu, aktívny prístup k riešeniu odstraňovania envirozáťaží, ochrany lesov a aktualizácii odpadovej politiky, tlak  na zvyšovanie energetickej efektívnosti a lepšie narábanie so zdrojmi,“ povedala Šuteková.


      Zároveň hovorí, že v oblasti životného prostredia sú aj veci, ktoré meškajú. Minister nezadal úlohu Inštitútu environmentálnej politiky na modelovanie scenárov na zníženie emisií. „Nevieme, aký máme reálny potenciál na znižovanie emisií do roku 2030 a následne dosiahnutie uhlíkovej neutrality do roku 2050,“ podotkla poslankyňa.


      Výrazné kroky treba podľa Šutekovej urobiť aj v oblasti „obrusovania hrán“ medzi ochranármi a obhospodarovateľmi lesa. Očakáva sa aj zriadenie medzirezortnej komisie s prizvaním odborníkov z odborného školstva, výskumných ústavov a zástupcov obhospodarovateľov lesa, skonštatovala.

Otázkou je, kedy bývalý kúrič, súčasný minister žitovného prostredia otvorí ďalšiu citlivú tému a prizná pravdu jeho spolupráce s ŠTB, v ktorých zväzkoch figuruje pod krycím menom Domovník.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “M. Šuteková: J. Budaj sa nebojí otvárať ťažké a dlho odkladané problémy. To je chvályhodné a čakáme aj na otvorenie témy v súvislosti jeho menom vo zväzkoch ŠTB

 • 9. januára 2021 at 11:37
  Permalink

  Keby robil dobre svoju súčasnú prácu, tak by som sa dokázal preniesť nad to, že udával svojich kamarátov. No v reálnom živote takýto ľudia skôr obracajú kabáty, ako sa menia.

  Reply
 • 9. januára 2021 at 12:10
  Permalink

  chválihodné s mäkkým i??

  Reply
 • 9. januára 2021 at 12:12
  Permalink

  ChválYhodný je s tvrdým Y!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *