M.Žilinka a J. Novocký hovorili o začatí fungovania Európskej prokuratúry v SR

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 4. januára (TASR) – Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka prijal v pondelok európskeho prokurátora za SR Juraja Novockého, s ktorým prebrali aktuálny stav personálneho, materiálno–technického a priestorového zabezpečenia podpory pre začatie činnosti Európskej prokuratúry na Slovensku. TASR o tom informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová. Ako priblížila, obaja konštatovali, že GP SR doposiaľ poskytla všetku potrebnú súčinnosť nevyhnutnú pre splnenie záväzku SR vo vzťahu k začatiu fungovania Európskej prokuratúry na území Slovenska.

„O tejto skutočnosti svedčí aj fakt, že SR je jednou z prvých členských krajín Európskej únie, ktorá má vymenovaných všetkých delegovaných európskych prokurátorov. Generálny prokurátor Slovenskej republiky a európsky prokurátor za SR zároveň otvorili prvé stretnutie pracovnej skupiny na vytvorenie vnútrorezortného predpisu generálneho prokurátora SR o postupe prokurátorov vo veciach, v ktorých je daná príslušnosť Európskej prokuratúry,“ dodala hovorkyňa.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *