M. Žilinka podal disciplinárny návrh na prokurátora ÚŠP P. Kysela

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 19. mája (TASR) – Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka podal návrh na disciplinárne konanie voči prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Petrovi Kyselovi pre porušenie povinností prokurátora.

„Môžeme potvrdiť, že dňa 13. mája bol podaný návrh na začatie disciplinárneho konania,“ uviedol pre TASR hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan. Na podanie návrhu upozornil denník Sme. Podľa neoficiálnych informácií Kyselovi hrozia zrážky z funkčného platu. Ktorá z troch disciplinárnych komisií sa bude návrhom zaoberať, nie je zatiaľ známe.

Návrh sa týka prípadu exriaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Jozefa R., keď Kysel vybavoval žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu po dobu takmer dvoch mesiacov. Žilinka to považuje za zjavné rezignovanie na zákonnú povinnosť vybavovať väzobné veci prednostne a urýchlene.

Žilinka sa nestotožnil s tým, že špeciálny prokurátor Daniel Lipšic riešil toto pochybenie pohovorom. Generálny prokurátor nezdieľa názor, že zo strany prokurátora ÚŠP išlo o nedostatky pri plnení služobných povinností menšieho významu, ktoré možno vybaviť pohovorom.

Jozefa R. prepustil z väzby senát Najvyššieho súdu (NS) SR na slobodu 14. apríla. Zrušil tak napadnuté rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku.

Jozefa R. zadržali v rámci policajnej akcie Judáš na začiatku decembra 2020. Medzi obvinenými boli v tomto prípade bývalý prezident Policajného zboru (PZ) Milan Lučanský, bývalí predstavitelia Slovenskej informačnej služby (SIS) a aj bývalí vysokopostavení funkcionári PZ a finančnej správy. Obvinení boli z korupcie a jedna osoba aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “M. Žilinka podal disciplinárny návrh na prokurátora ÚŠP P. Kysela

 • 19. mája 2021 at 8:51
  Permalink

  Lipšic bude škodiť a škodiť. Špina ? ? ?

  Reply
 • 19. mája 2021 at 22:32
  Permalink

  Ako to mali pekne vymyslene. Matovic mal agentov aj na kajucnikov, pozatvarat opoziciu , co slubil a aj na generalneho prokuratora, nech mu chrani rit.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *