M. Žilinka uložil krajskému prokurátorovi preskúmať okolnosti ohľadne Milana L.

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 12. decembra (TASR) – Generálny prokurátor Maroš Žilinka uložil krajskému prokurátorovi v Prešove, aby dôsledne a bezodkladne preskúmal okolnosti súvisiace s poškodením zdravia obvineného bývalého prezidenta PZ Milana L. vo výkone väzby v Ústave na výkon väzby a Ústav na výkon trestu odňatia slobody v Prešove.


      TASR o tom informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.


      Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) vylúčila akékoľvek cudzie zavinenie či napadnutie bývalého policajného prezidenta, ktorý je v súčasnosti väzobne stíhaný a mal byť hospitalizovaný. Všetky okolnosti prípadu chce dať ministerka preveriť. Reagovala tak na výzvu opozičného poslanca Národnej rady SR Roberta Fica (Smer-SD). TASR stanovisko poskytol v piatok (11.12.) hovorca Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Peter Bubla.


      „Nemám vedomosť, že by pán Lučanský utrpel iné zranenia ako tie, ktoré sú skôr dôsledkom vlastnej neopatrnej činnosti a ktoré sú menej závažné a – súčasne – ktoré iniciatívne a preventívne vyšetril personál v príslušnom ústave a následne sa im aj venoval personál v príslušnej nemocnici,“ informovala Kolíková.

      O veci komunikovala Kolíková aj s dozorovým prokurátorom, ktorý rovnako nemal v tejto súvislosti žiadne podozrenia. TASR sa v sobotu nepodarilo spojiť s obhajcom obvineného – Matúšom Bereseckým.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *