Maďarsko: Očkovať proti koronavírusu by sa dalo iba 20-36 percent ľudí

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Budapešť 7. decembra (TASR) – Vakcínou proti novému druhu koronavírusu by sa dalo zaočkovať iba 20-36 percent obyvateľov Maďarska – v závislosti od toho, či by bola dostupná čínska, ruská, americká alebo európska očkovacia látka. Vyplýva to z výsledkov prieskumu inštitútu Publikus, ktorý si objednal denník Népszava.

Podľa v pondelok zverejnených údajov by sa 36 percent opýtaných dalo zaočkovať európskou, 33 percent americkou, 20 percent ruskou a 20 percent čínskou vakcínou.

Až 67 percent respondentov by odmietlo čínsku, 66 percent ruskú, 54 percent americkú a 50 percent európsku očkovaciu látku. Nevedelo, prípadne nechcelo odpovedať 13 percent opýtaných v prípadoch čínskej a americkej vakcíny a 14 percent v prípadoch ruskej a európskej vakcíny.

Népszava pripomína, že v prieskume webového portálu Euronews pred niekoľkými týždňami prejavilo ochotu zaočkovať sa iba 17 percent, pričom takýto krok zásadne odmietlo 47 percent Maďarov.

Za uplynulých 24 hodín potvrdili testy v Maďarsku 3870 prípadov nakazenia novým druhom koronavírusu. V súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo 116 zväčša starších chronicky chorých pacientov. Aktuálne je infikovaných 173.881 osôb.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *