Maďarsko: Očkovať proti koronavírusu by sa dalo iba 20-36 percent ľudí

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Budapešť 7. decembra (TASR) – Vakcínou proti novému druhu koronavírusu by sa dalo zaočkovať iba 20-36 percent obyvateľov Maďarska – v závislosti od toho, či by bola dostupná čínska, ruská, americká alebo európska očkovacia látka. Vyplýva to z výsledkov prieskumu inštitútu Publikus, ktorý si objednal denník Népszava.

Podľa v pondelok zverejnených údajov by sa 36 percent opýtaných dalo zaočkovať európskou, 33 percent americkou, 20 percent ruskou a 20 percent čínskou vakcínou.

Až 67 percent respondentov by odmietlo čínsku, 66 percent ruskú, 54 percent americkú a 50 percent európsku očkovaciu látku. Nevedelo, prípadne nechcelo odpovedať 13 percent opýtaných v prípadoch čínskej a americkej vakcíny a 14 percent v prípadoch ruskej a európskej vakcíny.

Népszava pripomína, že v prieskume webového portálu Euronews pred niekoľkými týždňami prejavilo ochotu zaočkovať sa iba 17 percent, pričom takýto krok zásadne odmietlo 47 percent Maďarov.

Za uplynulých 24 hodín potvrdili testy v Maďarsku 3870 prípadov nakazenia novým druhom koronavírusu. V súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo 116 zväčša starších chronicky chorých pacientov. Aktuálne je infikovaných 173.881 osôb.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *