Maďarsko: Vláda od soboty pozastavila vyhradený čas nákupu pre semiorov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Budapešť 11. decembra (TASR) – Na základe návrhu obchodných organizácií a Rady seniorov maďarská vláda s platnosťou od soboty pozastavila vyhradený čas nákupu pre dôchodcov. Podľa spravodajského servera 24.hu to oznámil v piatok vládny kabinet.
      Vo vyhlásení Vládneho informačného centra sa uvádza, že pozastavenie tohto epidemiologického opatrenia bude platiť až do odvolania. Jeho cieľom je zamedziť návalom zákazníkov v čase predvianočných nákupov.


      Vláda súčasne upozorňuje, že počas nákupov je stále povinné nosenie rúšok. Seniorov vyzvala, aby podľa možnosti požiadali o nákupy svojich blízkych, v opačnom prípade by sa mali vyhýbať preplneným obchodom.


      Za uplynulých 24 hodín potvrdili v Maďarsku nákazu novým druhom koronavírusu 6197 ľuďom. V súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo 171 pacientov, zväčša starších chronicky chorých osôb. Počet infikovaných vírusom SARS-CoV-2od vypuknutia epidémie stúpol na 271.200 a počet obetí súvisiacich s ochorením spôsobovaným týmto koronavírusom dosiahol 6622.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *