Maďarsko: Z Ruska smeruje do Budapešti ďalšia zásielka ruskej vakcíny Sputnik V

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Budapešť 20. apríla (TASR) – V utorok večer prevezme Maďarsko ďalšiu zásielku ruskej očkovacej látky Sputnik V. Na Facebooku o tom informoval v utorok minister zahraničných vecí Péter Szijjártó, podľa ktorého ide o 100.000 kusov vakcín určených pre druhé zaočkovanie

Šéf diplomacie zdôraznil, že vládny nákladný špeciál, ktorý dovezie ruskú očkovaciu látku, poletí v druhej polovici tohto týždňa aj do Číny, odkiaľ prepraví ďalšiu zásielku očkovacej látky proti koronavírusu vyrobenú spoločnosťou Sinopharm.

Szijjártó 22. januára v Moskve oznámil, že Maďarsko nakúpi z Ruska dva milióny dávok očkovacích látok proti novému druhu koronavírusu. Prvú zásielku ruskej vakcíny Sputnik V priviezli kamiónom 2. februára.

Prvá zásielka 550.000 dávok očkovacej látky od čínskeho výrobcu Sinopharm priletela z Pekingu 16. februára.

Za posledný deň zomrelo v Maďarsku v súvislosti s ochorením covid 199 pacientov a pribudlo 1645 nakazených. Aktuálne je infikovaných koronavírusom 268.072 ľudí, čo je o 1523 menej, než hlásili v pondelok.

Vakcínou proti vírusu SARS-CoV-2 zaočkovali 3.317.052 osôb. Obe dávky očkovacej látky podali už 1.400.703 ľuďom.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *