Maďarský parlament v záujme ochrany rodiny prijal deviatu novelu ústavy

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Budapešť 15. decembra (TASR) – Poslanci maďarského parlamentu v utorok schválili vládny návrh novely ústavy, ktorej cieľom je ochrana rodiny. Novela definuje inštitút manželstva i rodiny. Okrem iného uvádza, že matkou je žena a otcom je muž, informovala agentúra MTI.

Ministerka spravodlivosti Judit Vargová, ktorá návrh novely predložila, na Facebooku po prijatí novely uviedla, že Maďarsko chráni inštitút manželstva a rodiny.

„Maďarsko chráni inštitút manželstva, ktorý je zväzkom muža a ženy založený na dobrovoľnom rozhodnutí, ako aj rodinu, ktorá je základom pre prežitie národa. Základom rodiny je manželstvo, respektíve vzťah rodiča a dieťaťa. Matka je žena a otec muž,“ spresnila šéfka rezortu justície.

Za návrh hlasovalo v 199-člennom zákonodarnom zbore 134 poslancov, 45 bolo proti a päť sa zdržalo hlasovania.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *