Mal byť na neho údajne spáchaný atentát. Teraz koná

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Minsk 25. apríla (TASR) – Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko v sobotu oznámil, že podpíše dekrét, na základe ktorého bezpečnostná rada krajiny prevezme právomoci prezidenta v prípade, že prezident nebude schopný svoje povinnosti vykonávať. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na bieloruskú  štátnu tlačovú agentúru BelTa.


      „Ak prezidenta zastrelia, moc na druhý deň prevezme bezpečnostná rada,“ povedal prezident.


      Moc v krajine na základe súčasných pravidiel – v prípade neschopnosti prezidenta zastávať svoju funkciu – preberá prezidentské právomoci premiér, píše Reuters. Premiér právomocami disponuje až dovtedy, kým nový prezident nezloží prísahu.


      Premiér bude v prípade neprítomnosti prezidenta na čele bezpečnostnej rady, dodal Lukašenko.


      Lukašenko je prezidentom Bieloruska od roku 1994. Táto krajina sa však zmieta vo vnútropolitickej kríze od minuloročných prezidentských volieb, ktoré oficiálne s viac ako 80 percentami vyhral dlhoročný prezident Lukašenko. Bieloruská opozícia i Západ považujú voľby za zmanipulované a v Bielorusku bezprostredne po voľbách prepukli protesty.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *