Malý krok pre človeka, ale veľký krok pre republiku: ,,Slávnostný sľub“: D. Lipšic bude skladať sľub do rúk B.Kollára v Pondelok

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 12. februára (TASR) – Novozvolený špeciálny prokurátor Daniel Lipšic bude skladať sľub do rúk predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina) v pondelok (15. 2.). Slávnostný akt sa začne o 11.00 h v priestoroch Bratislavského hradu. V zmysle programu by mal šéf parlamentu po otvorení odovzdať dekrét zvolenému špeciálnemu prokurátorovi. Ten by mal následne zložiť sľub a podpísať ho. Naplánovaný je aj príhovor predsedu NR SR. Informoval o tom odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

V súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou bude Lipšic skladať sľub bez prítomnosti médií. Slávnostný akt však bude možné sledovať naživo, priamy prenos bude podľa slov Kancelárie NR SR vysielaný prostredníctvom televízie TA3. Po skončení sa udalosti je naplánované vyhlásenie nového špeciálneho prokurátora pre médiá.

Poslanci parlamentu zvolili Lipšica do funkcie v piatok (5. 2.) 79 hlasmi zo 117 prítomných. Národná rada SR volila špeciálneho prokurátora po tom, ako sa obvinený Dušan K. vzdal tejto funkcie. Stať sa šéfom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) umožnila Lipšicovi zmena zákona, vďaka ktorej mohol na túto funkciu kandidovať aj neprokurátor.

Funkčné obdobie šéfa ÚŠP je sedem rokov a začína plynúť dňom zloženia sľubu. Tá istá osoba nemôže byť opakovane zvolená za špeciálneho prokurátora.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
6 thoughts on “Malý krok pre človeka, ale veľký krok pre republiku: ,,Slávnostný sľub“: D. Lipšic bude skladať sľub do rúk B.Kollára v Pondelok

 • 12. februára 2021 at 15:29
  Permalink

  Vrana k vrane sadá…

  Reply
 • 12. februára 2021 at 16:04
  Permalink

  Lipšic , ktorý vynášal na verejnosť podrobnosti z vyšetrovacích spisov , ktoré mali zostať utajené , dnes žiada , aby sa s tým skončilo na základe zákona . Smiešne , trápne nie slovenske .

  Reply
  • 13. februára 2021 at 18:50
   Permalink

   Tak takéto duo nám môžu vo svete iba ticho závidieť. Čo už ?

   Reply
 • 12. februára 2021 at 17:30
  Permalink

  Hnus a grc. Po čiernom piatku prichádza Čierny pondelok a pochovanie demokracie na Slovensku . Pľuvanec do očí všetkých, ktorí boli na námestiach. Tento vrah by mal chodiť po kanáloch, ale IQ agenta CIA mu to nedovoľuje. A ambasáda za plotom bude riadiť ďaľšie vraždy. Ale defenestrácia sa kruto dotkne aj tejto svine.

  Reply
 • 15. februára 2021 at 8:34
  Permalink

  De facto VRAH, POLITICKÝ PR0STITÚT, s pochybne získaným titulom bude skladať sľub do rúk ÚCHYLNÉHO MAFIÁNA s ukradnutým/zaplateným titulom. A zomierajú aj ľudia za veľmi pochybných okolností! Toto keby sa dialo za Mečiara či Fica, tak tu neoliberálni fašisti organizujú každý deň aspoň tri protestné pochody, samozrejme platené fašistickou oligarchiou…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *