Matovič: Kandidáti Špirko, Šanta i Kysel sú mimoriadne odvážni ľudia s veľmi dobrou históriou a mimoriadne dobrý je aj Lipšic

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 4. februára (TASR) – Premiér Igor Matovič (OĽANO) by chcel, aby sa koalícia dohodla na kandidátovi na špeciálneho prokurátora. Uviedol to v relácii Rádia Expres Braňo Závodský naživo. Vo štvrtok večer má prísť Matovič na poslanecký klub OĽANO a s poslancami prebrať túto tému. Po tom, ako sa stretnú aj ostatné kluby, sa majú v koalícii rozprávať o spoločnom mene. Skonštatoval, že všetci štyria kandidáti na špeciálneho prokurátora sú kvalitní.

„Keď sme koalícia, treba sa k voľbe postaviť zodpovedne a nenaťahovať čas. Poďme sa pokúsiť dohodnúť,“ odpovedal premiér na otázku, či bude v koalícii dohoda na jednom mene.

Kto bude zo štyroch mien favoritom OĽANO, necháva Matovič na klub. Poslanec za OĽANO Milan Vetrák už avizoval, že za šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) preferuje Daniela Lipšica a Petra Kysela. Pre TASR uviedol, že sa bude snažiť o svojom názore presvedčiť aj kolegov na klube.

Podľa Matoviča sú kandidáti Vasiľ Špirko, Ján Šanta i Kysel mimoriadne odvážni ľudia s veľmi dobrou históriou a mimoriadne dobrý je aj Lipšic.

Parlament má voliť špeciálneho prokurátora v závere aktuálnej schôdze. V úvode tohto týždňa štyroch kandidátov vypočúval parlamentný ústavnoprávny výbor, ktorému šéfuje Vetrák.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Matovič: Kandidáti Špirko, Šanta i Kysel sú mimoriadne odvážni ľudia s veľmi dobrou históriou a mimoriadne dobrý je aj Lipšic

  • 5. februára 2021 at 9:19
    Permalink

    Ak mohol robiť vyšetrovateľa kauzy únosu Kováča človek s vážnou diagnózou (bipolárna porucha), ktorý bol viackrát dlhodobo hospitalizovaný na psychiatrii….SERBIN…. tak už môže robiť prokurátora ktokoľvek. Keď sa dostalo do médií, že má túto diagnózu…. tak jeho „zamestnávateľ“ vyhlásil, že to nie je problém v jeho práci. Mimochodom jeho syn s tou istou diagnózou chcel zavraždiť vlastnú matku a keď ho prišli spacifikovať policajti – tak na nich vytiahol 3 dlhé nože.
    Nábeh na nejakú diagnózu má aj ten nešťastník Šanta – ale odborníci sa boja vyjadrovať. Ešte zaujímavejšie je, že na „vypočúvanie“ sa ten chlap dostavil s testom, ktorý už 6 dní neplatil…. A vpustili ho. To do NR SR poslanca bez platného negatívneho covid certifikátu nepustili. Tomu sa hovorí rovný a rovnejší (a Šantovi nik nenaparil pokutu).

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *