Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Kauza nákupu testov na celoplošné testovanie dosahuje veľké rozmery. Správa štátnych hmotných rezerv, ktorú vedie nominant SaS Ján Rudolf, kúpila od trnavskej firmy testy za 43,5 miliónov eur. Zisk tejto firmy za testy, ktoré kúpila na trhu a neskôr predala Slovenskej republike, môže byť viac ako 13 miliónov eur.

Majiteľ tejto trnavskej firmy, ktorá sídli v pochybnej budove, je zároveň aj majiteľom súkromnej školy, do ktorej chodia deti Igora Matoviča a jeho manželka je členkou manažmentu tejto školy. Jedná sa o závažné podozrenie z klientelizmu, ktoré by nemalo zostať príslušnými orgánmi nepovšimnuté. 

Táto spoločnosť mala navyše voči štátu podlžnosti v Sociálnej poisťovni, čo ju malo automaticky diskvalifikovať z verejného obstarávania. Lenže spoločnosť nakoniec toto obstarávanie vyhrala. Pomohol jej k tomu šéf Správy štátnych hmotných rezerv Ján Rudolf (SaS), ktorý varoval firmu, aby si vyplatila dlhy voči štátu, na čo nemal právo.

Na povrch vyplávali aj prepojenia SaS a Sme rodina na majiteľa tejto pochybnej, trnavskej firmy. Na základe takto veľkej snahy to vyzerá tak, že si niekto skutočne želal, aby firma vo verejnom obstarávaní uspela a získala milióny.

Matovič zatiaľ odoláva, ale je na hranici demisie. Premiéri vo vyspelejších západných štátoch by odstúpili už len preto, že boli na svadbe bez rúšok v období, kedy sami prikazovali ľuďom, aby sa nestretávali a nosili rúška.    

Slovensko vyplatilo milióny firme, ktorá sa ani nemala dostať do súťaže, pričom porušeniu zákona napomohol riaditeľ štátneho orgánu. To by mal byť dôvod na demisiu. Nariadenie nebezpečného, plošného testovania, pričom odborníci jasno odporúčali tvrdý lockdown, by mal byť dôvod na demisiu. Pre kauzu Arca, v ktorej figuruje rodina Igora Matoviča, a v ktorej je veľké podozrenie na znevýhodnenie veriteľa a pochybné finančné transakcie, by mal byť dôvod na demisiu. 

Alexander Marcus

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *