Matovič: Násilie nie je nikdy oprávnené. Kapitol je symbolom demokracie. Jeho zákonodarná funkcia musí byť vždy a za každých okolností rešpektovaná

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava/Washington 7. januára (TASR) – Predseda slovenskej vlády Igor Matovič vo štvrtok vyjadril znepokojenie nad dianím v americkej metropole Washington, kde demonštrujúci vnikli v noci do sídla amerického Kongresu.

„Znepokojujúce chvíle vo Washingtone D. C. Násilie nie je nikdy oprávnené. Kapitol je symbolom demokracie. Jeho zákonodarná funkcie musí byť vždy a za každých okolností rešpektovaná. O tom je právny štát,“ napísal Matovič na sociálnej sieti Twitter.

K protestom sa predtým vyjadril aj minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok.

„S veľkým znepokojením sledujem dianie v americkom Kongrese. USA majú za sebou mimoriadne napätý volebný súboj, ale tak ako všade v demokratických spoločnostiach, občania rozhodli a ich vôľa musí byť rešpektovaná,“ napísal Korčok na sociálnej sieti.

Šéf slovenskej diplomacie podľa vlastných slov očakáva, že americké inštitúcie zvládnu túto situáciu v duchu právneho štátu. „Zodpovednosť je v rukách prezidenta D. Trumpa,“ dodal minister.

V stredu (6. 1.) obklopili budovu Kongresu stovky Trumpových priaznivcov, strhli barikády pred hlavným vchodom a desiatky z nich vnikli aj dovnútra po tom, ako sa jeho obe komory zišli na zasadnutí s cieľom potvrdiť víťazstvo Trumpovho súpera Joea Bidena v prezidentských voľbách. V chaotickej situácii zasadnutie prerušili a kongresmanov i novinárov evakuovali.

Nižšie je známe vyjadrenie Igora Matoviča z 27.2.2019.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


5 thoughts on “Matovič: Násilie nie je nikdy oprávnené. Kapitol je symbolom demokracie. Jeho zákonodarná funkcia musí byť vždy a za každých okolností rešpektovaná

 • 7. januára 2021 at 8:59
  Permalink

  Tak on sa stará čo sa deje v Amerike . Nech sa stará o to čo sa deje na SLOVENSKU !!! My sa Američanom do zadku strkať na rozdiel od NEHO nemusíme . To je strašné , čo vládne na Slovensku .

  Reply
 • 7. januára 2021 at 9:38
  Permalink

  Matovič je symbolom demokracie???
  O čom je demokracia podľa Matoviča? No o kriminalizácii opozície! O porušovaní ľudských práv! O zločinoch proti ľudskosti!
  Tento človek sa ešte odváži vypustiť z úst slovo právny štát?

  Reply
  • 7. januára 2021 at 11:09
   Permalink

   Vieme kto riadi tohto psychopata, nie?

   Reply
 • 7. januára 2021 at 12:44
  Permalink

  Nech si to prehliadne viackrát, pretože sa blíži doba keď jeho ľudia vyvlečú z úradu a skončí ako Čaučesku.

  Reply
 • 7. januára 2021 at 16:52
  Permalink

  Matovič by mal radšej držať hubu!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *