Medzinárodné K.O. pre SR. Európske finančné inštitúcie sa asi zbláznili (aktualizované)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR – Martin Baumann

Bratislava 14. apríla (TASR) – Minister financií Igor Matovič (OĽANO) bude zastupovať Slovensko v Európskej banke pre obnovu a rozvoj, Európskej investičnej banke, v skupine Svetovej banky a Medzinárodnej investičnej banke. Vo funkcii guvernéra týchto medzinárodných finančných inštitúcií nahradí bývalého ministra financií a súčasného predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽANO). Vyplýva to z materiálu Návrh na odvolanie a vymenovanie zástupcov Slovenskej republiky do Rady guvernérov v medzinárodných finančných inštitúciách, ktorý v stredu schválila vláda.

„V súvislosti s vymenovaním Igora Matoviča do funkcie podpredsedu vlády a ministra financií Slovenskej republiky s účinnosťou od 1. apríla 2021 je potrebné aktualizovať zastúpenie Slovenskej republiky na uvedených pozíciách,“ uviedol rezort financií v predkladacej správe k schválenému materiálu.

Minister financií a líder hnutia OĽANO Igor Matovič sa nestihol oboznámiť s koaličnými poslaneckými návrhmi, ktoré majú ísť na prerokovanie do parlamentu, preto si vyžiadal čas na ich preštudovanie. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) tým vysvetlil postup expremiéra na pondelkovej (12. 4.) koaličnej rade, na ktorej mal vetovať všetky legislatívne návrhy.

„Beriem to tak, že sa nimi ešte nestihol oboznámiť, chce si ich teda prejsť. Pripomienky mal len k jednému návrhu,“ povedal Krajniak pred stredajším rokovaním vlády. Nemyslí si, že podobný postup sa bude automaticky opakovať na každej koaličnej rade.

Spoluprácu nového premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) s ministrom financií zatiaľ vníma ako tandem, ktorý sa dopĺňa. O Hegerovi si myslí, že sa svojej úlohy zhostil dobre a zároveň je presvedčený, že svojím osobným nastavením bude viesť kabinet inak, ako jeho predchodca.

Na rokovaní vlády sa chce Krajniak zaujímať aj o najnovšie informácie okolo vakcíny Sputnik V na Slovensku. Osobne považuje ruskú vakcínu za overenú, ktorou sa môže očkovať, samozrejme, na dobrovoľnej báze. Sputniku dôveruje na základe doterajšieho množstva očkovaní touto látkou po celom svete, bez informácií o rizikových vedľajších účinkoch.

Väčšina ministrov sa pri príchode na vládu vyhýbala novinárskym otázkam, odkazovala na vyjadrenie až po rokovaní kabinetu. Prístupnejšia odpovedať bola iba vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí), pri novinároch sa pristavila aj ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO). Šéfka rezortu kultúry sa však nevedela vyjadriť k otázke, či považuje za dobré, ak má hlavné slovo na tlačovej konferencii k pandemickej situácii a uvoľňovaniu opatrení minister financií, rovnako či je v poriadku, ak Matovič vetuje na koaličnej rade všetky poslanecké návrhy. „Tlačovku som nevidela, na koaličnej rade som nebola,“ vysvetlila Milanová.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Medzinárodné K.O. pre SR. Európske finančné inštitúcie sa asi zbláznili (aktualizované)

 • 14. apríla 2021 at 13:37
  Permalink

  Pre boha nepúšťajte toho idiota vantaima nextajma nikde do zahraničia. Hamby už narobil toľko, že sa človek v zahraničí hambí priznať, je pochádza z tej istej krajiny ako tento hlupák. Možno som to ale nepochopil a ide z našej strany vyvolať krach bánk uvedených v článku.

  Reply
 • 14. apríla 2021 at 14:12
  Permalink

  Miro, horšie už to byť nemôže. Už o nás vedia všade. Toho blázna budú musieť vyniesť ako Švejka. Len Švejk bol iný pán.

  Reply
 • 14. apríla 2021 at 15:25
  Permalink

  Slovensko a je už v zahraničí vnímané ako krajina hlupákov , takže ďalšia blamáž už nič nepokazí len potvrdí to čo už všetci vedia . Vlastne sa moc od c.k. monarchie nezmenilo , už vtedy boli Slováci braní ako národ hlúpych .

  Reply
 • 23. apríla 2021 at 20:54
  Permalink

  Pane Boze , za co nas tak trestas, slubujem ze uz budem lepsia, ked tato vlada skonci. Pomahajte vsetci , co mozete, nezasluzime si taku hambu vo svete. Vsak sme sa vzdy chovali slusne, a toto teraz musime / a dlhe roky sa ta hamba s nami a aj nasimi detmi potiahne / znasat.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *