Michal Albert: MARCIN, MACRON, MATOVIČOV ÚČES A ČÍNA

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Igor Matovič si z nás neraz akoby robí žarty. A na to sme si už vlastne aj zvykli. Ale, že si urobí posmech aj z francúzskeho ľudu – prostredníctvom zbytočnej návštevy hlavy štátu Francúzska -, to Macronov ľud známy aj žltými vestami, absolútne nečakal.

Namiesto toho, aby aj štátnici v čase, keď sa ľudia musia zdržiavať doma, išli príkladom a rokovali len cez skype. Namiesto toho míňajú nemalé finančné prostriedky a rokovania aj tak za nič nestoja. Útvar, ktorý vyčísluje hodnotu za peniaze, by mal vypočítať aj prínos takýchto výletov pre Slovensko.

A namiesto nezmyselného opakovania napríklad floskuly o atómovej bombe proti koronavírusu, ktorým je vraj testovanie, by si Matovič mohol pozrieť, ako to zvládli iní. Napríklad Čína tiež testovala, ale testovala telesnú teplotu, teda teplomerom. Jednoducho, rýchlo, bezbolestne. Nielen efektne, ale najmä efektívne.

Prečo sa nemôže pozrieť aj na takéto modely? Prečo nezmyselne testovať ľudí bez príznakov? Prečo ich nahnať na miesto, kde logicky budú aj nakazení? Prečo vôbec dovoliť, aby sa na testovaní nakazili?

Namiesto toho, aby si zobral príklad z Číny. Ale nie, zo zlej komunistickej diktatúry si príklad vziať určite nemôže. Lebo ideologická brzda. Pritom realita Číny ukazuje, že je tam vlastne väčší kapitalizmus ako u nás. Prečo si nemôže pozrieť aspoň tie videá, kde je to istým šanghajským Slovákom, jednoducho a logicky vysvetlené.

Tak, ako sa Macron poďakoval Matovičovi za jeho jednoduchosť, mohol by sa následne aj Matovič poďakovať mnohým, ktorí mu dávajú jednoduché rady. Hoci tým radám nie je ťažké rozumieť, on ich nevyužíva. Hoci sú jednoduché, logické a po ich realizovaní prišiel úspech.

Aj keď lekár Bukovský povie o vitamíne D, ktorý je zjavne veľmi dôležitý v zápase s koronavírusom, tak dlhá ignorácia. Ak je niekto vládnou garnitúrou označený za konšpirátora či múdrosráča, má jednoducho smolu, aj keby získal Nobelovu cenu za medicínu. Lebo si dovolil klásť otázky. Aj Macron by tak skončil, ak by si dovolil položiť otázku, že načo mu je informácia o Klárke a strihaní vlasov nožnicami na papier.

Takže čokoľvek dobré a nasledovania hodné sa urobí, musí to prejsť cez ideologické sito. A naďalej musí ísť všetko podľa schém, ktoré sú preukázateľne nefunkčné. A každý, kto sa už čo i len opýta, je považovaný za konšpirátora.

Všetci tí, ktorí sa smejú na novom účese Igora Matoviča a na spôsobe, ako o ňom vtipkoval v Elyzejskom paláci, sú pomaly nepriatelia národa. Všetci tí, ktorí ukážu na úspešnejšie prístupy z Číny, sú predstaviteľmi čínskej propagandy.

Točíme sa v začarovanom kruhu. Hráme sa na demokraciu, ale každý, kto má iný pohľad, alebo čo i len položí logickú otázku, je ostrakizovaný a spoločensky utláčaný. Otázky môžu byť len tie schválené. Ako v 1984. A potom sa čudujeme, že veci nefungujú. Ani nemôžu. Múdry sa poučí z chýb druhých a z úspechov úspešných. No my si tvrdošijne ideme svoje.

Pavel Dvořák, ktorý už desať rokov žije v najľudnatejšej krajine sveta, sa neraz vyjadril, že v Číne bojujú s koronavírusom inak. A sú úspešní. Nedávno sa Dvořák vyjadril, že Číňania sú prekvapení z európskych riešení a slovenský lockdown by považovali za zbytočný a neúčinný. A takým presne aj je. Lebo vláda nechce počúvať, ide si tvrdohlavo svoju pesničku.

A potom to vyzerá tak, ako to aj vyzerá. Ako bezhlavé pobehovanie po piesočku. S formičkami. Síce pekná hra, na vyplnenie voľného času pre toho, čo sa rád hrá. Bezvýsledné šaškovanie. Vlastne to aj omylom vyjadril status OĽaNO. Marcin namiesto Macron.

Michal Albert.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Michal Albert: MARCIN, MACRON, MATOVIČOV ÚČES A ČÍNA

 • 5. februára 2021 at 9:11
  Permalink

  S tou Čínou by som to nepreháňala. Ich systém sociálnych kreditov je rakva zvyšku slobody. Krajčiho SMS-kový návrh od tohoto systému nemá ďaleko.

  Reply
 • 5. februára 2021 at 9:46
  Permalink

  Ako pani hore, nikoho by som nedávala za príklad. Ak, tak len dodržiavanie Zákonov, tých vesmírnych a z nich vychádzajúcich svetských. Ale to sa nerobí, nakoľko sa mnohí chcú len hrať, a to na obidvoch stranách mosta. Na jednej strane si nakreslite číslo šesť, Váš protivník má tiež číslo šesť, avšak z Vašej strany sa bude zdať, že on má číslo deväť. Vyhlásite ho za nepriateľa, a budete s ním bojovať až do konca. Pritom by stačilo podísť s mierovými úmyslami a s láskou v srdci k tomu druhému, a obaja by ste zistili, že máte v rukách to isté, že ste vo svojom vnútri tie isté deti, ktoré sa hrajú na tom istom piesočku, ktorý má meno Zem. Zákon jednoty a boja protikladov, nás môže najlepšie priviesť k riešeniu našich, nami spôsobených, a často z našej nevedomosti dopustených problémov. Zo Zákona sme všetci jeden Celok, ale sme na povrchu iní, rozdielni a navzájom sa máme spolu rozvíjať v tých „konfliktoch“, ktoré nás nemajú viesť k zničeniu, ale k posunu, k dokonalosti, nie len jednej úzkej skupinky ľudí, ale celého pieskoviska menom Zem. Čokoľvek si vyberieme, náš nesprávny systém hodnôt, neexistujúca ideológia, lebo kapitalizmus to určte nie je, nás priradia k tým šiestim civilizáciám, ktoré tu boli pred nami. Mali vysokú materiálnu úroveň, ich veda a technika sa strmhlav rozvinula, ale nedodržiavali mravné Zákony. Takže neklam, nekradni, nesmilni, neprisahaj krivo, nezabi, pre nich prestali platiť. Stali sa pánmi Zeme, a zanikli.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *