Mikasov úrad nebol Generálnou prokuratúrou SR pri analýze predmetných vyhlášok požiadaný o vysvetlenie…

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 28. januára (TASR) – Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR sa dôsledne oboznámi s obsahom písomného stanoviska Generálnej prokuratúry SR a následne sa vyjadrí k protestom generálneho prokurátora Maroša Žilinku. TASR o tom vo štvrtok informovala hovorkyňa úradu Daša Račková.

„ÚVZ SR nebol Generálnou prokuratúrou SR pri analýze predmetných vyhlášok požiadaný o vysvetlenie príslušných ustanovení ani nebol požiadaný o predbežnú reakciu na jej zistenia,“ povedala.

Žilinka vo štvrtok informoval, že ÚVZ SR porušil dvoma vyhláškami zákon. Vyhláška hlavného hygienika SR z 27. decembra 2020 umožnila koncom roka poslancom Národnej rady SR rokovať aj napriek tomu, že boli viacerí pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19 alebo boli po kontakte s pozitívnou osobou v preventívnej karanténe. Porušenie vidí aj vo vyhláške z 10. januára 2021, ktorá sa týka nariadenia karanténnych povinností osôb pri vstupe na územie SR. Úrad podľa Žilinku nemal oprávnenie upraviť výnimky z izolácie a karantény a výnimky pre osoby v osobitnom režime.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí vo štvrtok povedal, že sa tvrdeniami generálneho prokurátora musia „vážne zaoberať“.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Mikasov úrad nebol Generálnou prokuratúrou SR pri analýze predmetných vyhlášok požiadaný o vysvetlenie…

  • 29. januára 2021 at 8:18
    Permalink

    Právne vedomie tohoto truľa je tak nízke, že ani nevie o tom, že prokuratúra nemá povinnosť žiadať od neho vysvetlenie. Konštatovala porušenie zákona a čaká nápravu. A toto čudo rozhoduje o osude národa!

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *