Minister obrany odovzdal 271 nových vozidiel na potreby OS a Vojenskej polície

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 16. decembra (TASR) – Vozový park rezortu obrany sa rozšíri o 271 nových automobilov. Slúžiť budú Ozbrojeným silám (OS) SR a Vojenskej polícii. Nahradia zastaranú automobilovú techniku. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková.

Od ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) si vozidlá v stredu slávnostne prevzali náčelník Generálneho štábu OS SR Daniel Zmeko a riaditeľ Vojenskej polície Valentín Cebo.

Na potreby Ozbrojených síl SR a ďalších zložiek MO SR bolo obstaraných 242 vozidiel v celkovej hodnote 3.695.600 eur s DPH. Vojenská polícia si prevzala 29 nových vozidiel v celkovej hodnote 822.590 eur s DPH.

„S kvalitným plnením úloh profesionálnych vojakov, ale aj zamestnancov rezortu vrátane vojenských policajtov ide ruka v ruke okrem iného aj spoľahlivá technika. Som preto veľmi rád, že oddnes majú k dispozícii nové vozidlá, ktoré sú súčasťou ,generačnej výmeny‘ opotrebenej automobilovej techniky. Verím, že tak prispejeme nielen k ešte efektívnejšiemu plneniu služobných úloh, ale predovšetkým k bezpečnosti užívateľov týchto vozidiel,“ povedal minister obrany.

Nákup vozidiel bol realizovaný v zmysle zákona o verejnom obstarávaní na základe kúpnych zmlúv z platných rámcových dohôd. Uzatvorené zmluvy sú verejnosti dostupné v centrálnom registri zmlúv.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *