Ministerka spravodlivosti Kolíková, prichytená pri neznalosti práva! Schytala lekciu od Judity Laššákovej

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) sa na tlačovej besede 4.1.2021, presne o 15:38 hod., nechala počuť, že zriadila kontrolnú komisiu „v súvislosti s úmrtím OBVINENÉHO generála Lučanského“. Ako vieme v tom čase bol Milan Lučanský už po smrti (zomrel 30.12.2020), zo zákona voči nemu bolo zastavené trestné stíhanie a teda statil aj postavenie OBVINENÝ!

Týmto ministerka potvrdila, že okrem iného, je absolútne neschopná vykonávať svoju funkciu. Právnička Judita Laššáková poukazuje, že toto konštatovanie je dané Európskym súdom pre ľudské práva, čo by bývalá štátna tajomníčka a súčasná ministerka spravodlivosti mala vedieť. Inak je naozaj namieste otázka, či by predsa nemala zvážiť svoju demisiu, bez ohľadu, či po smrti pojmom „obvinený“ označila Milana Lučanského, alebo by tak urobila u akéhokoľvek iného občana.

Vo svojom statuse na stránke Judita Laššáková to aj dosť jasne vysvetlila:

Dnes by som chcela zopakovať iba pár poznámok (niektoré veci asi treba častejšie opakovať a to nielen laickej verejnosti):

1. Nechcem konšpirovať, ale od momentu zastavenia trestného stíhania voči osobe nie je možné označovať túto osobu slovami: „podozrivý“, „obvinený“ alebo „obžalovaný“. Toto netvrdím ja, ale Európsky súd pre ľudské práva. ?‍♀‍

2. Neprípustnosť trestného stíhania upravuje § 9 Trestného poriadku. V ods. 1 písm. d) uvádza, že „trestné stíhanie nemožno začať, a ak už bolo začaté, nemožno v ňom pokračovať a musí byť zastavené, proti tomu, kto zomrel alebo bol vyhlásený za mŕtveho“.

3. Väzobne stíhané osoby sú nevinné. Opätovne: netvrdím to ja, ale Ústava SR (čl. 50 ods. 2) a Trestný poriadok SR (§ 2 ods. 4). Kto som?‍♀‍, aby som spochybňovala zákony a Ústavu SR?!

4. V právnom štáte, (zvýšim „stávku“), v materiálnom právnom štáte, teda tam, kde sa právo aj tak uplatňuje, ako je v zákonoch uvedené, nikto nikdy nedokazuje svoju nevinu. Je to blud, hoax, klamstvo! Orgány činné v trestnom konaní dokazujú vinu. Nikdy nie naopak. (§ 2 ods. 10 Trestného poriadku).

5. Orgány činné v trestnom konaní sú „prokurátor a policajt“. Teda, aspoň to „tvrdí“ § 10 ods. 1 prvá veta Trestného poriadku.

Snáď sa nám spoločne podarí očistiť verejný priestor od takýchto a týmto podobným hoaxov.

A možno by nám všetkým prospelo pozerať menej amerických filmov, kde sa v „záujme vyššieho dobra“ porušujú všetky práva zadržaných, ale stále ešte nevinných osôb…

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Ministerka spravodlivosti Kolíková, prichytená pri neznalosti práva! Schytala lekciu od Judity Laššákovej

 • 12. januára 2021 at 1:07
  Permalink

  Možno by nám všetkým prospelo pozerať menej amerických filmov, no určite by nám prospelo nepozerať americké filmy vôbec…
  Súhlasím so Solženicinom, ktorý povedal, že americké filmy sú „hnoj“.
  Teda aby som bol korektnejší, tak musím povedať, že pre 89 boli naše kiná plné sovietskych filmov, z ktorých boli niektoré filmy dobré.
  Teraz je situácia prakticky rovnaká, len otočená o 180 stupňov, naše kiná, alebo skôr naše televízie sú plné amerických filmov, z ktorých sú niektoré filmy dobré, ale kto sa má v tej záplave hnoja hrabať.
  Ja som na súčasné kiná a filmy vedome rezignoval.

  Reply
 • 10. februára 2021 at 10:24
  Permalink

  Je to trubica neznala zákonov SR a eú takže taká krava nemá čo vykonávať post ministra spravodlivosti ale čo chceme v bananovej republike kde je porušovanie ľudských práv a slobôd a práva všeobecne na dennom poriadku.ze tu vláde predsedá psychopat čo si myslí že je spasiteľ Hitler (o.i.plagiator,spolupachatel rozvratu štátu…) Všetko je do očí bijúce.dalsi psychopat a sektarsky pes Krajči a vraj minister zdravotníctva , prasiatko Mikas skáče ako Matovič píska ? obuvník vraj minister školstva ďalší z plagiator ktorý rozumie odboru školstva ako hus pivu predseda parlamentu insemenator a robí si z nemocnice verejný dom ,modroknizkovy psychopat má mister obrany SR Nad čo robí na obrane? On sa stará o všetky ministerstva ako truhlik,Minister vnútra Mikulec ďalší pajac čo skáče ako Matovič píska,Remisova ako babkoherecka pri rozdeľovaní eurofondov,pane bože pomôž- hlasná trúba prepojená s Kiskom mohol by som pokračovať ale nemám chuť skončí pandémia a utekať zo Slovenska čo najďalej lebo tvrdiť že som hrdý Slovak bude hamba.!!!!!?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *