Ministerstvo dopravy finančne nepomôže prevádzkovateľom MHD

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR Dano Veselský

Bratislava 23. februára (TASR) – Ministerstvo dopravy finančne nepomôže prevádzkovateľom MHD v mestách Bratislava, Košice, Prešov a Žilina. Hovorca rezortu Ivan Rudolf pre TASR uviedol, že ministerstvo nie je objednávateľom MHD, a preto nemá zákonnú možnosť ani vyčlenené finančné prostriedky na priamu pomoc prevádzkovateľom MHD.

Prevádzkovatelia MHD v mestách Bratislava, Košice, Prešov a Žilina v piatok (19. 2.) upozornili, že situácia vo verejnej doprave je po januári kritická a bez pomoci od štátu môže prísť k rušeniu liniek a k prepúšťaniu. Výpadok tržieb v dôsledku koronakrízy označili za enormný, a preto predseda Predstavenstva Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Rybanský dostal poverenie rokovať s príslušnými ministerstvami o možnej forme štátnej pomoci pre verejnú dopravu. Napríklad výpadok tržieb Dopravného podniku Bratislava, 29. najväčšieho zamestnávateľa na Slovensku, sa od začiatku koronakrízy vyšplhal na 21 miliónov eur.

TASR oslovila s prosbou o stanovisko v tejto veci aj ministerstvo financií. Na otázky doteraz nereagovalo.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Ministerstvo dopravy finančne nepomôže prevádzkovateľom MHD

  • 23. februára 2021 at 20:19
    Permalink

    Ministerstvo dopravy je totálne zbytočná inštitúcia,. Totálne pohŕda všetkými normálnymi Slovákmi, pozrite sa, kde sa stavajú diaľnice . Pri tej prašivej (maďarsko-východniarskej dedine) alias hlavného mesta SS Slovakia, za ktoré sa hambí 90 % normálnych obyvateľov SS SR. Každý normálny obyvateľ tejto „mafiou riadenej džamhírie ) vidí že cesty si stavajú len „maďari južným smerom a Bratislavčania, ktorí „serú na ostatné Slovensko“ . Že sa svine nehambíte. Príde doba že všetky bratislavské svine bude odčlenené do „Hungaria“. Potom si Slováci oddýchnu. A MOR HO.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *