Ministerstvo pod vedením I.Korčoka selektívne rieši porušovanie ľudských práv na Kryme, čo sa deje na Ukrajine, to ich netrápi

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR/Agerpres – Radu Tuta

Bratislava 26. februára (TASR) – Slovensko je principiálnym podporovateľom suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny. Vyhlásilo to Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR pri príležitosti 7. výročia anexie Krymu.

„Anexia Krymskej autonómnej oblasti a mesta Sevastopoľ Ruskou federáciou bola porušením medzinárodného práva,“ tvrdí rezort slovenskej diplomacie. Slovensko poukazuje na pokračujúce obmedzovanie základných práv a slobôd obyvateľov Krymu, ktorí nesúhlasia s opatreniami miestnej administratívy. Zároveň vyzýva na prepustenie politických väzňov a zastavenie prenasledovania krymských Tatárov a predstaviteľov Pravoslávnej cirkvi Ukrajiny.

„Slovenská republika opätovne vyzýva na umožnenie prístupu pozorovateľom medzinárodných organizácií na územie polostrova. V spolupráci s ďalšími krajinami a medzinárodnými organizáciami sa bude aj naďalej podieľať na snahách o obnovu územnej celistvosti Ukrajiny v súlade s medzinárodným právom,“ skonštatovalo MZVEZ SR.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Ministerstvo pod vedením I.Korčoka selektívne rieši porušovanie ľudských práv na Kryme, čo sa deje na Ukrajine, to ich netrápi

  • 26. februára 2021 at 18:41
    Permalink

    Čakám, kedy tento proamerický blbý riťolez začne riešiť aj otázku bombardovania a ostreľovania Uktofašistov na Donbase, vraždy malých detí v škôlkach, školách a nemocniciach, genocídu rusky hovoriaceho obyvateľstva v Litve, Estónsku, Lotyšsku, a debilne a telesne postihnuté deti, ktoré sa teraz rodia v bývalej Juhoslávii, keď naši „spojenci“ použili uránom obohatené bomby na civilné obyvateľstvo.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *