Miro Majerník: Rusko vojnu nepotrebuje kto tvrdí opak klame

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Možno si niekto z mojich čitateľom položí otázku prečo tak hovorím? Vzhľadom na to, že som pracovne prežil niekoľko rokov na ruskom území a často som sa stretával z obyčajnými ľuďmi tak viem o čom hovorím. Ruský národ, ale nielen on, týkalo sa to väčšiny národov celej vtedajšej Európy na západe aj východe, prežil kruté časy v období Prvej svetovej vojny 1914 – 18. Po jej skončení v Európe zavládol mier, ale  Rusko dostalo ešte ďalší zničujúci bonus vo forme proletárskej revolúcie a následnej občianskej vojny v rokoch 1917 – 21, ktorá totálne zničila ich krajinu. Po dvadsiatich rokoch sa tragická situácia v Európe zopakovala. Nemecko napriek tomu, že malo s vtedajším ZSSR zmluvu o neútočení, sklamalo. Po obsadení západnej Európy v roku 1941 napadlo terajšie ruské územie a doslova vypálilo európsku časť Ruska až po rieku Volgu. V II. svetovej vojne zahynulo okolo 55 miliónov občanov sveta a Rusov a národov žijúcich v ich spoločnom vtedajšom štáte zahynulo podľa odhadov vyše 25 miliónov. Nemyslite, že sú to tieto obrovské obete, kvôli ktorým Rusi vojnu nechcú?

Pri tomto malom exkurze do storočnej európskej a ruskej histórie by som chcel našim vojnovo chtivým mladým politikom, ktorých sme pri posledných voľbách zvolili do čela nášho štátu, a ktorí ako sa zdá, históriu nášho malého Slovenska, ako sa ľudovo hovorí, poznajú „iba z rýchlika“, pripomenúť jednu skutočnosť:

Občania žijúci v terajšej Slovenskej republike už dvakrát za posledné storočie ako votrelci vstúpili na územie oficiálneho Ruska.

Prvýkrát to bolo v tzv. Veľkej vojne v rokoch 1914 – 18, ešte v rámci vtedajšieho štátneho útvaru ako občania Rakúsko – Uhorska, a druhýkrát ako občania tzv. Slovenského štátu v II. svetovej vojne v rokoch 1941 – 45, ako spojenci fašistického Nemecka a ich európskych satelitov. V obidvoch vojnových konfliktoch Slováci svojich vodcov Rakúsko–Uhorského cisára aj nemeckého Hitlera sklamali. Vojnu sabotovali a polovica ich pri prvej príležitosti prebehla do zajatia k nepriateľovi, to je k Rusom, a časť z nich sa naspäť vracala ako osloboditelia.

Aké poučenie z tohto historického faktu plynie pre nás Slovákov a dnešnú vypätú situáciu medzi Ruskom a ostatnými slovanskými národmi?

Chyby dejín, keď vodcovia Západných štátov zle odhadnú svoje vojnové chúťky a ich vykonávatelia Slovania ich sklamú, sa rady a často opakujú…

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *