Mladí ľudia (video) hláste sa u Korčoka, naučí vás diplomiaciu (aktualizované)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR – Jaroslav Novák

Bratislava 6. apríla (TASR) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS) v utorok predstavil nový projekt rezortu diplomacie určený pre mladú generáciu. Ide o Letnú školu diplomacie Štefana Osuského. Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitosti (MZVEZ) SR.

Cieľom projektu je podnietenie záujmu mladej generácie o dianie v zahraničnej politike či formovanie budúcich lídrov verejného a politického života na Slovensku. Pilotný ročník letnej školy sa uskutoční v lete v termíne od 27. júna do 3. júla 2021.

„Veľmi mi záleží na mladej generácii a tento projekt je šancou práve pre ňu – pre mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o medzinárodné dianie a budúcnosť Slovenska im nie je ľahostajná. Som rád, že po komunikácii s vnučkou veľvyslanca Štefana Osuského žijúcou v Spojených štátoch amerických môže tento projekt niesť meno takej významnej osobnosti,“ uviedol Korčok.

Dvadsať úspešných uchádzačov bude môcť v lete absolvovať nielen akademické prednášky, ale aj praktické workshopy s poprednými lektormi a osobnosťami diplomacie a verejného života na Slovensku. Súčasťou programu bude aj návšteva medzinárodných organizácií vo Viedni. Záujemcovia sa môžu prihlásiť napríklad na osobitnej webovej stránke rezortu diplomacie na www.mzv.sk/letnaskola.

Zdroj: TASR, Facebook strany SaS

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Mladí ľudia (video) hláste sa u Korčoka, naučí vás diplomiaciu (aktualizované)

 • 6. apríla 2021 at 17:28
  Permalink

  Milí „ľavicoví“ priatelia. Táto správa by nemala vyvolať úškrn. Už aj liberálne mimovládky prišli na to, že popri našom školstve mladí nedorastú tak, aby si sami od seba osvojili ICH politickú paradigmu.
  Máte pocit, že sa netreba venovať vzdelávaniu mládeže? Aby od niekoho skúseného počuli veci, ktoré sa v žiadnom prípade nedozvedia v škole ani v hlavnoprúdových médiách?
  Vyklíčia ešte zubále dračie…?
  …nuž, najskôr ich treba zasiať!

  Reply
  • 6. apríla 2021 at 20:02
   Permalink

   Pán Moravčík, ale robota sa sama neurobí. Nechcete priložiť ruku k dielu – k výchove mládeže, poprípade k nejakej inej forme výchovy či informovania?

   Reply
   • 6. apríla 2021 at 23:19
    Permalink

    Je to pozvanie, aby som pomáhal Vám pri Vašom diele? Napíšte o tom, prosím, niečo viac.
    Ak sa naopak, týmto chcete prihlásiť, že chcete pomáhať mne v mojom diele, tak prijímam. Potrebujem pomocníkov, len mi napíšte, čo viete s mladými robiť.

    Reply
 • 6. apríla 2021 at 17:58
  Permalink

  Dúfam, že tí Korčokovi tupci zostanú potom v tej krajine zázrakov a nebudú smrdieť na Slovensku.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *