MZ SR: Pandemická komisia odporúča predĺženie núdzového stavu o 30 dní

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 26. apríla (TASR) – Pandemická komisia vlády SR odporúča predĺžiť núdzový stav o ďalších 30 dní. Zároveň považuje za vhodné ukončiť pravidelné testovanie v školách a nahradiť ho intervenčným testovaním v školských zariadeniach, okrem testovania v čiernych okresoch podľa COVID automatu. TASR o tom v pondelok informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

„V školách, ktoré sa nachádzajú v čiernych okresoch podľa platného COVID automatu, zostáva v prípade detí na prezenčnej výučbe pravidelné testovanie v doterajšom nastavení,“ povedala.

Členovia komisie sa v pondelok oboznámili s aktuálnou epidemiologickou situáciou, ako aj s možnosťou lokalizácie nového koronavírusu prostredníctvom spodných vôd. To je podľa hovorkyne MZ SR aktuálne predmetom diskusie v rámci testovacej stratégie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “MZ SR: Pandemická komisia odporúča predĺženie núdzového stavu o 30 dní

 • 26. apríla 2021 at 16:23
  Permalink

  Núdzový stav potrebujú stále predlžovať. Teraz sa boja májových sviatkov a prípadných zhromaždení.

  Reply
 • 26. apríla 2021 at 21:52
  Permalink

  A kam by dali tie „psie “ Pakovičove testy? A okrem toho sa najlepšie kradne, keď je vyhlásený mimoriadny stav a Americké fašistické vojská sa tu premávajú ako doma. Na opravu infraštruktúry nám predsa požičia EU spasiteľ (Dritte Reich) .

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *