MZ SR: Pandemická komisia odporúča predĺženie núdzového stavu o 30 dní

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 26. apríla (TASR) – Pandemická komisia vlády SR odporúča predĺžiť núdzový stav o ďalších 30 dní. Zároveň považuje za vhodné ukončiť pravidelné testovanie v školách a nahradiť ho intervenčným testovaním v školských zariadeniach, okrem testovania v čiernych okresoch podľa COVID automatu. TASR o tom v pondelok informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

„V školách, ktoré sa nachádzajú v čiernych okresoch podľa platného COVID automatu, zostáva v prípade detí na prezenčnej výučbe pravidelné testovanie v doterajšom nastavení,“ povedala.

Členovia komisie sa v pondelok oboznámili s aktuálnou epidemiologickou situáciou, ako aj s možnosťou lokalizácie nového koronavírusu prostredníctvom spodných vôd. To je podľa hovorkyne MZ SR aktuálne predmetom diskusie v rámci testovacej stratégie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “MZ SR: Pandemická komisia odporúča predĺženie núdzového stavu o 30 dní

 • 26. apríla 2021 at 16:23
  Permalink

  Núdzový stav potrebujú stále predlžovať. Teraz sa boja májových sviatkov a prípadných zhromaždení.

  Reply
 • 26. apríla 2021 at 21:52
  Permalink

  A kam by dali tie „psie “ Pakovičove testy? A okrem toho sa najlepšie kradne, keď je vyhlásený mimoriadny stav a Americké fašistické vojská sa tu premávajú ako doma. Na opravu infraštruktúry nám predsa požičia EU spasiteľ (Dritte Reich) .

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *