Na vypočutie pred výborom NR SR odporučili oboch kandidátov na šéfa PZ

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 4. januára (TASR) – Výberová komisia odporučila ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO) predložiť Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť na vypočutie obidvoch kandidátov na policajného prezidenta – dočasne povereného šéfa polície Petra Kovaříka a veliteľa útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru (PZ) Štefana Hamrana. Po pondelkovom vypočutí pred komisiou o tom informovala riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra Barbara Túrosová.

„Komisia počas viac ako troch hodín hodnotila organizačné, riadiace a kontrolné schopnosti, rovnako odborné vedomosti a ďalšie zručnosti uchádzačov potrebné na výkon funkcie policajného prezidenta,“ priblížila Túrosová. Štefan Hamran a Peter Kovařík tiež obhajovali a zdôvodňovali svoje vlastné koncepcie rozvoja a riadenie Policajného zboru.

Mikulec predloží parlamentnému výboru kandidátov do 15 dní. Po ich verejnom vypočutí odporučí výbor ministrovi vymenovať jedného z nich do funkcie prezidenta Policajného zboru. „Ak odporúčanie členovia výboru nevydajú, ministerstvo vnútra bude musieť výberové konanie zopakovať,“ priblížila Túrosová.

Miesto policajného prezidenta sa uvoľnilo po odstúpení Milana Lučanského. Od septembra PZ dočasne vedie Peter Kovařík.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *