Naď (foto) chce predlženie núdzového stavu, dúfa, že zodpovednosť prenechá na odborníkov, dnes rokoval aj s veľvyslankyňou USA

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 16. marca (TASR) – Hnutie OĽANO bude pri prípadnom predlžovaní núdzového stavu zohľadňovať odporúčania odborníkov. Pre TASR to uviedol Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia. Nateraz však nepovedal, či núdzový stav podporia. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) však deklaroval, že vo vláde prípadný návrh na jeho predĺženie podporí. Hovorí o objektívnej potrebe. Verí, že ho podporia aj poslanci Národnej rady (NR) SR, hlavne tí z radov lekárov.

„Hnutie OĽANO konzistentne podporuje všetky opatrenia na ochranu životov a zdravia obyvateľstva, a tak ako vždy, aj pri predlžovaní núdzového stavu budeme zohľadňovať odporúčania odborníkov,“ reagovalo OĽANO na otázky TASR.

„Vo vláde to určite podporím, pretože to je objektívna potreba, to nie je o politikárčení,“ uviedol Naď. Poukázal na prepojenie núdzového stavu s viacerými opatreniami či vyplácaním pomoci aj v nemocniciach. Predpokladá, že touto témou sa bude vláda zaoberať v najbližších dňoch, keďže by sa mal núdzový stav skončiť už v piatok (19. 3.).

Naď (foto) dnes aj rokoval s americkou veľvyslankyňou B. A. Brink a novým pridelencom obrany USA v SR pplk. Casey D. Shuff:

Bratislava 16. marca (TASR) – Minister obrany SR Jaroslav Naď dnes spolu so štátnym tajomníkom Marianom Majerom na pôde rezortu rokovali s veľvyslankyňou Spojených štátov amerických Bridget A. Brink. Tá im pri tejto príležitosti predstavila nového pridelenca obrany USA v SR, ktorým sa stal pplk. Casey D. Shuff. Počas stretnutia spolu hovorili o možnostiach ďalšieho rozvoja bilaterálnej spolupráce, ako aj aktuálnej situácii krajín v boji s ochorením COVID-19.

„Spojené štáty americké sú našim strategickým partnerom. O to viac ma teší zámer novej americkej administratívy o posilnení transatlantického partnerstva medzi Spojenými štátmi americkými a Európou. Vnímam to ako príležitosť na zintenzívnenie už existujúcej spolupráce v oblasti obrany a bezpečnosti, no tiež na rozvoj novej,“ ocenil minister obrany SR Jaroslav Naď.

Dôležitou témou rozhovoru boli aktuálne modernizačné projekty slovenského rezortu obrany s dôrazom na obmenu stíhacieho letectva a tiež vrtuľníkov UH-60 Black Hawk pre Ozbrojené sily SR. Minister a veľvyslankyňa ocenili spoluprácu oboch krajín aj pri bezpečnej likvidácii nadbytočných konvenčných zbraní.

Minister J. Naď okrem toho informoval veľvyslankyňu aj o aktuálnom nasadení slovenských profesionálnych vojakov do boja proti pandémii a poďakoval za dar, celkovo 245 ozónových generátorov, ktoré Veľvyslanectvo USA venovalo základným školám v Martine.

Foto: Facebook Ministerstva obrany SR

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


5 thoughts on “Naď (foto) chce predlženie núdzového stavu, dúfa, že zodpovednosť prenechá na odborníkov, dnes rokoval aj s veľvyslankyňou USA

 • 16. marca 2021 at 16:26
  Permalink

  Ale horšie je, že Tento „Globsecový Inteligent“ sa dnes stretol z vrchnou zemskou protektorkou spoza ostnatého plota, A keď sa stretnú dve svine takéhoto rangu, neveští to nič dobré. Koľko US fašistických vojakov sa bude cez nás presúvať na šírenie demokracie na Ukrajine? Preto je potrebný výnimočný stav?

  Reply
 • 16. marca 2021 at 20:11
  Permalink

  Spojené štáty americké sú VAŠÍM strategickým partnerom, LOKAJI !!!

  Reply
 • 16. marca 2021 at 21:11
  Permalink

  A ešte mám obavy z toho, či nebola pani “ vrchná zemská protektorka“ presviedčať toho zmrda, aby nahradil TT Paka a bola mu odovzdať pokyny, ako ká riadiť túto US prefektúru.

  Reply
 • 17. marca 2021 at 8:10
  Permalink

  Zapredaná sviňa a čo tých 16 NATO presunov od 22.-26.3.2021? Tie sú akože v pohode?

  Reply
 • 17. marca 2021 at 10:29
  Permalink

  Na každú sviňu sa voda varí.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *