Naď odmieta, že by Severoatlantická aliancia navyšovala počet vojakov na Ukrajine, alebo mobilizovala jednotky

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: Facebook Ministerstva obrany SR

Bratislava 7. apríla (TASR) – Situáciu na Ukrajine monitorujeme, napätie je citeľné, zhodnotil po stredajšom rokovaní vlády minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). „Je to podľa mňa zbytočné zvyšovanie napätia v aj tak komplikovanej oblasti. Treba konať s chladnou hlavou. Veríme, že sa situácia ukľudní a nepríde k eskalácii konfliktu,“ povedal k informáciám o zvýšenom pohybe vojakov na ukrajinsko-ruskej hranici.

Odmieta, že by Severoatlantická aliancia navyšovala počet vojakov na Ukrajine, alebo že by mobilizovala jednotky. Naopak, poukazuje na navýšenie počtu vojakov na ruskej strane hranice oproti situácii spred niekoľkých týždňov.

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) v utorkovom (6. 4.) stanovisku na sociálnej sieti skonštatoval, že porušovanie prímeria a správy o hromadení ruských jednotiek na ukrajinských hraniciach sú znepokojujúce. Slovensko podľa neho naďalej pevne podporuje zvrchovanosť a územnú celistvosť Ukrajiny a vyzýva k zdržanlivosti a deeskalácii napätia.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský 1. apríla obvinil Moskvu zo sústreďovania vojakov na hraniciach s Ukrajinou. Presun ruských vojakov na anektovanom Krymskom polostrove a pri rusko-ukrajinských hraniciach v blízkosti území kontrolovaných proruskými separatistami hlásili minulý týždeň aj Spojené štáty. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov zhromažďovanie vojakov pri hraniciach s Ukrajinou priamo nepotvrdil. Zdôraznil však, že Rusko má právo presúvať vojakov po svojom území podľa svojho uváženia.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Naď odmieta, že by Severoatlantická aliancia navyšovala počet vojakov na Ukrajine, alebo mobilizovala jednotky

 • 7. apríla 2021 at 12:31
  Permalink

  Vy krysy, prečítajte si komentár pána Čarnogurského a neklamte:
  „Ján Čarnogurský: Napätie okolo Ukrajiny sa zvyšuje“

  Reply
 • 7. apríla 2021 at 12:53
  Permalink

  Už sa teším, keď ten plešatý idiot bude komentovať, ako Rusko provokovalo našich fašistických spojencov a preto museli humanitárne bombardovať civilné obyvateľstvo Donecka a Luhanska. Hlavne nemocnice, školy a škôlky Na to sú špecialisti. Pre istotu bombami obohatenými uránom, tak ako si to za pomoci Dzurindu a Mikloša vyskúšali v Bývalej Juhoslávii. A ak takýto proamerický zmrd začne takúto tému verejne rozoberať , tak je jasné že má informácie o začiatku „šírenia demokracie“ US fašistami a Ukronacistami.

  Reply
 • 7. apríla 2021 at 16:45
  Permalink

  Odmieta, že by Severoatlantická aliancia navyšovala počet vojakov na Ukrajine?
  A tí americkí, poľskí, nemeckí…vojaci, ktorí putujú cez Slovensko na východ, idú kde, do Mexika?
  Treba konať s chladnou hlavou?
  A hlavne s chladným srdcom. To, že zabijú dieťa, to Naďa nevytáča, on má svoje v bezpečí, ZATIAĽ.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *