Naď ospevuje Krajčího, ale nezabudol dať súhlas na opätovné presuny cudzích vojsk. Pozrite si trasy

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 12. marca (TASR) – Fakt, že minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) oznámil, že v piatok podá demisiu, je dostatočným dôvodom na to, aby sa nehľadali ďalšie argumenty pre spochybňovanie fungovania koalície. Pred rokovaním vlády to povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

Je presvedčený, že Krajčí neurobil na svojom poste žiadny morálny ani politický prešľap, podľa jeho názoru nie je korektné ani spochybňovať jeho odborné rozhodnutia. „Jeho krok, ktorý má zmierniť napätie v koalícii, je prejavom najvyššej politickej kultúry,“ povedal minister obrany. Koaličným partnerom zároveň odkázal, že je čas „prestať politikárčiť a začať pracovať pre ľudí“.

Krajčí oznámil, že svoju demisiu podá už v piatok. Pôvodne mal odchádzať postupne s tým, že bude ešte niekoľko týždňov pomáhať novému šéfovi rezortu. Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO) vo štvrtok (11. 3.) avizoval, že Krajčí by mal odísť až vtedy, keď sa rozbehne očkovanie Sputnikom V. Postup OĽANO vyvolal opätovné koaličné pnutie.

Ministerstvo obrany (MO) SR upozorňuje na plánované presuny vojenskej techniky aj zahraničných spojeneckých ozbrojených síl cez Slovensko v budúcom týždni. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková.

Od 15. do 21. marca 2021 je cez územie SR plánovaných 16 cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Konkrétne pôjde najmä o presun amerických, nemeckých a poľských vojakov. Rezort obrany zdôrazňuje, že tranzity boli riadne schválené v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR.

V tom istom období sa uskutočnia tiež cestné presuny techniky Ozbrojených síl SR na trasách Michalovce – Trebišov, Trebišov – Veľké Ozorovce, Veľké Ozorovce – Michalovce, Martin – Bánovce nad Bebravou a späť, Zemianske Kostoľany – Michalovce a späť, Zemianske Kostoľany – Sereď a späť, Prešov – Zemianske Kostoľany a späť, Zemianske Kostoľany – Nitra a späť, Sklené – Nováky a späť, Zemianske Kostoľany – Sliač a späť, Zemianske Kostoľany – Trebišov a späť, Zemianske Kostoľany – Rožňava, Michalovce – Poprad, Zemianske Kostoľany – Žilina a späť, Poprad – Ruskov.

Plánovaný je taktiež železničný presun na trase Prešov – Zemianske Kostoľany.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Naď ospevuje Krajčího, ale nezabudol dať súhlas na opätovné presuny cudzích vojsk. Pozrite si trasy

 • 12. marca 2021 at 11:33
  Permalink

  Od kedy je dosadená táto bábková vláda, máme docela rušný armádny život.
  Žeby príprava na veľké konečné prekvapenie??

  Reply
 • 12. marca 2021 at 15:37
  Permalink

  150 mil. eur na vojenskú techniku, to je to Naďove „začať pracovať pre ľudí“.
  Začať pracovať pre ľudí Slovenska, nie pre záujmy cudzích mocností, „pán“ Naď!!!§§§
  Prečo nám po Slovensku korzujú americkí, nemeckí a poľskí vojaci???§§§

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *